Szczecin dla najmłodszych – które miejsca warto odwiedzić z dzieckiem?

Rodzice często zastanawiają się dokąd zabrać swoje dzieci, żeby sprawić im radość? Z pewnością ucieszy je wyjście na lody lub na spacer, ale może lepiej poszukać innych pomysłów, które sprawią, że wspólnie spędzony czas w Szczecinie będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem. Zastanawiasz się, które miejsca warto odwiedzić ze swoimi pociechami? Wybraliśmy dla Was kilka propozycji!

Spacer po bulwarach

Na początek maluchy można wziąć na spacer szczecińskimi bulwarami. Bulwary są tym bardziej atrakcyjne, dzięki unoszącemu się wokół cudownemu aromatowi kakao i czekolady. To dzięki niemu wszyscy spacerujący brzegiem Odry zawsze tryskają dobrym humorem. Taki spacer z pewnością przypadnie do gustu też maluchom. Kto by nie chciał spróbować takich pyszności? Poza tym bulwary są odpowiednio przystosowane dla całych rodzin, można spacerować z wózkiem, a jeśli wiemy, co to dostawka do wózka, to zapewnimy też miejsce dla starszego dziecka. Oczywiście bulwary oferują też więcej możliwości, o których warto przekonać się osobiście.

Rejs statkiem

Będąc na bulwarach, warto zabrać maluchy wzdłuż nabrzeża, gdzie cumują wycieczkowe statki. W okresie wiosenno-letnim można wybrać się w godzinny rejs. W trakcie jego trwania maluchy będą mogły podziwiać statki cumujące w porcie, elewator Ewa, stocznię remontową oraz nabrzeża towarowe. Dla najmłodszych największą frajdą jest czekanie na przybijanie do brzegu i cumowanie, jak również spotkanie z kapitanem i możliwość przymierzenia jego czapki. Co ważne, taki rejs jest nie tylko atrakcyjny, ale także bezpieczny.

Muzeum Techniki i Komunikacji

Jednym z najbardziej lubianych miejsc przez szkraby w Szczecinie jest Muzeum Techniki i Komunikacji. To tutaj mają okazję poznać stare pojazdy oraz zobaczyć interaktywną wystawę. Co więcej, po Jasnych Błoniach jeździ ciuchcia, którą mogą przejechać się małe dzieci. Ciuchcia kursuje dookoła placu, więc przy okazji można podziwiać piękne okolice.

Papugarnia

Chcąc zapewnić dzieciom nietuzinkowych doznań warto je zabrać także do papugarni. Tutaj maluchy nie tylko będą mogły bliżej przyjrzeć się barwnym jak tęcza ptakom, lecz również pogłaskać je, potrzymać oraz nakarmić pod okiem ptasich opiekunów.

Place zabaw

Porady zdrowotne dla rodzicówZawsze, kiedy pogoda dopisuje, warto zabrać maluchy na plac zabaw. W Szczecinie również nie brakuje miejsc, gdzie dzieci będą mogły pobawić się w grupie. Z pewnością wartymi uwagi są place zabaw przy jeziorku Słonecznym, w parku Andersa, Kasprowicza, czy w parku Żeromskiego. Do swojej dyspozycji dzieci mają piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie oraz ścianki wspinaczkowe. Dla nieco starszych dzieci ciekawą alternatywą może być park trampolin. Tutaj dzieci mogą wyhasać się do woli, popróbować różnych akrobacji i co ciekawe mogą to robić razem z rodzicami. Innym, również ciekawym pomysłem może okazać się park linowy. Jednym z najchętniej odwiedzanych jest park linowy znajdujący się w pobliżu jeziora Głębokiego.
Z pewnością zgodzicie się ze mną, że Szczecin pod względem atrakcji dla dzieci robi wrażenie. Przy odrobinie chęci można swoim pociechom zorganizować fantastyczny dzień.

Wycieczki zagraniczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *