Suplementy, podcinanie, jedwab – co jeszcze możesz zrobić, by mieć długie włosy?

Jakiś czas temu poniósł Cię trend krótkich włosów, ale teraz, gdy nadeszło lato, masz ochotę na długie, soczyste lok? Dobra wiadomość. Dzięki tym genialnym sztuczkom w mgnieniu oka odzyskasz długie, zdrowe kosmyki!

Przytnij je!

Może to zabrzmieć dziwnie, ale musisz obciąć włosy, aby rosły: uszkodzone końcówki łamią się i skracają włosy! Nie musisz jednak szaleć – po prostu przycinaj końce co sześć tygodni, a będziesz wyglądać pięknie.

Pomiń super gorącą wodę

Chill z parującą H2O, wow! Jednak bardzo gorąca woda osłabia włosy, wysuszając je i łamiąc. A włosy suche i łamliwe są bardziej podatne na pękanie. Staraj się nie suszyć i prostować na prostownicy tego samego dnia. Stylizacja termiczna może usmażyć włosy i zapobiec ich długiemu i silnemu wzrostowi. Jeśli więc planujesz wyprostować włosy, pozwól im najpierw wyschnąć na powietrzu, zamiast suszyć na gorąco. Nigdy też nie prostuj na wilgotnych włosach, a zanim użyjesz gorącego narzędzia, pokryj włosy ochronnym kosmetykiem, takim jak spray chroniący przed ciepłem, zanim zrujnujesz swoje idealne pasemka.

Osusz włosy i myj mądrze

Mokre włosy są bardzo kruche, więc skręcenie ich w ręcznik po wyjściu z prysznica może zerwać pasemka i uszkodzić włosy. Zamiast tego delikatnie osusz je ręcznikiem. Rozpieszczaj swoją skórę głowy. Brud, olej i martwe komórki naskórka gromadzą się na skórze głowy, utrudniając wzrost nowych włosów. Masuj skórę głowy palcami za każdym razem, gdy myjesz szamponem, aby usunąć całą substancję ze skóry głowy i zwiększyć przepływ krwi, aby uzyskać szczęśliwsze, zdrowsze i bardziej aktywne mieszki włosowe.

Zainwestuj w grzebień o szeroko rozstawionych zębach

Grzebienie z szerokimi zębami są w zasadzie jedynym narzędziem, którego powinnaś używać po prysznicu. Użyj ich, aby delikatnie usunąć sploty, nie wyrywając delikatnych pasm.

Odpuść sobie chemię

Rozjaśniacze i inne agresywne chemikalia do włosów = łamanie, łamanie, łamanie. Zamiast tego trzymaj się ciemniejszego odcienia. Jeśli jesteś już blondynką, też trzymaj się tego.

Rozpuszczaj włosy delikatnie

Zaciskanie włosów w ciasną gumkę już powoduje zły wpływ na nie. Ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić po tym, jest wyrwanie włosów z splątanego węzła. Ostrożnie zdejmij gumkę i jeśli to możliwe, pomiń gumkę następnym razem, traktuj włosy delikatnie. Super ciasny kucyk może prowadzić do wypadania włosów (i wywoływać migreny). Kilka razy w miesiącu cię nie zabije, ale zamiast tego spróbuj luźnego warkocza.

Zdobądź jedwabną poszewkę na poduszkę

Tak – naprawdę jedwabna poszewka na poduszkę delikatnie pieści twoje włosy podczas snu, w przeciwieństwie do bawełny, która powoduje większe tarcie, powoduje pękanie włosów.

Sięgnij po pomoc

Sprawdź https://medsense.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking/, aby znaleźć suplement odpowiedni dla Twojej czupryny, a to w połączeniu z wszystkim wyżej wymienionymi zasadami pozwoli Ci się cieszyć pięknymi, zdrowymi, lśniącymi włosami w czasie zdecydowanie krótszym niż sądzisz. Zdecydowanie warto się postarać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *