Skup złomu Szczecin — gdzie można sprzedać złom i metale kolorowe w dobrej cenie

Szczecin oferuje wiele punktów, w których możemy sprzedać złom, metale kolorowe, zezłomować samochód, wynająć kontener na odpady oraz wykonać analizę składu metali przy użyciu spektrometru. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki skup złomu w Szczecinie oferuje atrakcyjne ceny oraz dogodne warunki odbioru, sprawdź koniecznie ten wpis.
Wiele osób zastanawia się, co może zrobić z zalegającymi przedmiotami czy elementami konstrukcji stalowych po remoncie lub skończeniu okresu ich eksploatacji. Bardzo dobrym wyborem jest tu sprzedaż stali i złomu kolorowego na skupie złomu w Szczecinie. Wiele punktów odbioru złomu ma w swojej ofercie nie tylko sam skup dostarczonego złomu, ale również odbiór bezpośrednio u klienta, możliwość pocięcia konstrukcji stalowych na elementy, które będą nadawały się do transportu oraz możliwość podstawienia odpowiednich kontenerów na złom i wszelkiego rodzaju odpady, w przypadku gdy klient potrzebuje więcej czasu na zebranie wszystkich elementów metalowych, które chce jednorazowo dostarczyć do punktu skupu w Szczecinie.

Skup złomu Szczecin

W szczecinie istnieje wiele skupów złomu o różnym zakresie działania. Sprawdzając najpopularniejsze skupy złomu na mapie Szczecina, znajdziemy jednakowo małe punkty odbioru metali kolorowych, którymi głównymi klientami są osoby indywidualne oraz duże skupy złomu, które mają bardzo dużą ofertę usług. W przypadku małych skupów złomów bardzo często są one ulokowane blisko centrum Szczecina, gdzie osoby prywatne mogą udać się nawet z małą ilością metali kolorowych. Tu punkty odbioru oferują głównie skup metali kolorowych jak aluminium, miedź, mosiądz, cyna, ołów oraz przedmiotów bogatych w metale jak akumulatory, laptopy czy komputery. Dla osób, które szukają skupu złomu w Szczecinie, który przyjmie praktycznie każdy rodzaj metalu oraz odpadów bogatych w metale z pomocą przychodzi Skup Złomu Grzegorz Kubacki, który w ofercie ma również transport złomu, cięcie konstrukcji stalowych, plac przeładunkowy, transport HDS, wynajem kontenerów oraz przeładunki portowe.

Cena złomu Szczecin — od czego zależy

Ceny skupu i sprzedaży złomu oraz metali kolorowych ulegają ciągłym wahaniom ze względu na trendy panujące zarówno na rynku globalnym, jak i lokalny. Cena skupu złomu zależy więc od bardzo wielu czynników i może znacząco różnić się w okresie kilku tygodni czy miesięcy. W zależności od zapotrzebowania lokalnych i regionalnych odbiorców jak huty metali, ceny paliwa, które jest jednym z głównych składników odpowiadających za cenę transportu złomu, oraz ogólnej koniunktury na rynku lokalny, cena złomu może różnić się o kilka procent między poszczególnymi skupami w większych miastach jak Szczecin, Poznań, Wrocław, Warszawa, Kraków czy Gdańsk.
Wybierając mały, lokalny skup złomu, bardzo często musimy mieć na uwadze, że jest on pośrednikiem w odbiorze złomu metalowego czy metali kolorowych. Dlatego dysponując większą ilością złomu na sprzedaż, warto dokładniej sprawdzić lokalnych i regionalnych odbiorców. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nie tylko czas na transporcie złomu, ale również otrzymać korzystniejszą cenę samego skupu złomu.

Złom Szczecin — średnie ceny skupu złomu i metali kolorowych w regionie

Pod koniec 2021 roku ceny złomu w województwie zachodniopomorskim wahały się w zakresie:

  • Cena aluminium na skupie — od 2,20 zł do 4,00 zł za kilogram surowca (aluminium niesortowane czyste, profile aluminiowe czyste i zanieczyszczone, puszki, felgi aluminiowe)
  • Cena miedzi na skupie — od 14,80 zł do 19,00 zł za kilogram surowca (miedź sucha, miedź w kawałkach, pobiał miedzi, miedziane piecyki i nagrzewnice)
  • Cena złomu stalowego na skupie — od 0,15 zł do 1,40 zł za kilogram złomu stalowego
  • Cena stali kwasoodpornej — od 2,80 zł do 4,20 zł za kilogram stali kwasoodpornej w zależności od gatunku.

Rodzaje złomu

Złomem są nazywane wszelkiego rodzaju metalowe przedmioty, które mogą być wykorzystane w procesie recyklingu. Sam proces recyklingu złomu obejmuje odzyskanie i przetworzenie produktu w taki sposób, by odzyskać jak najwięcej czystego surowca podczas procesu ponownego przetopienia. Tu sam złom możemy podzielić na trzy główne kategorie jak złom stalowy, złom żeliwny oraz złom metali nieżelaznych.

Złom stalowy — rodzaje

Złom stalowy jako jedna z trzech głównych kategorii złomu, dzieli się na dwie podkategorie. Pierwsza z nich to złom wsadowy, który bez dodatkowych obróbek mechanicznych i termicznych, nadaje się jako wsad do pieców hutniczych. Drugą podkategorią złomu stalowego jest złom niewsadowy, który wymaga dodatkowej obróbki mechanicznej lub termicznej przed wykorzystaniem go jako wsadu w piecach hutniczych.

Złom żeliwny — rodzaje

Złom żeliwny ze względu na swoje właściwości jest dzielony na podkategorię złomu żeliwnego maszynowego i złomu żeliwnego handlowego. Złom żeliwny maszynowy jest określany jako mianem żeliwa ciemnego i możemy go spotkać w korpusach silników. Złom handlowy jest natomiast określany jako żeliwo białe i możemy je spotkać w wielu instalacjach sanitarnych.

Złom metali nieżelaznych

Złom metali nieżelaznych jest trzecią kategorią złomu, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób prywatnych, które mogą sprzedać go w atrakcyjnej cenie bez ponoszenia większych kosztów za transport. Dzieje się tak ze względu na dużą cenę jednego kilograma złomu metali nieżelaznych, do których zaliczamy aluminium, miedź, cynk, ołów, mosiądz czy brąz. Wszystkie te metale nieżelazne są bardzo często demontowane podczas remontów domów i mieszkań czy w momencie wymiany instalacji sanitarnej na nową.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cenach skupu złomu w Szczecinie i okolicy, sprawdź koniecznie ofertę „Skup i sprzedaż złomu Grzegorz Kubacki”, który oferuje odbiór i transport złomu na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej www.zlomkubacki.pl, gdzie w ofercie znajduje się również demontaż i cięcie konstrukcji stalowych, transport HDS i wynajem kontenerów na złom, przeładunki portowe w Szczecinie, analiza składu chemicznego z wykorzystaniem spektrometru oraz bocznica kolejowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *