Już nie tylko dla sklepów! Czas wybrać monitoring dla domu.

Telewizja przemysłowa (CCTV) to system bezpieczeństwa składający się z kilku kamer połączonych z jednym systemem monitorowania. Z biegiem lat kamery CCTV stały się tańsze i dlatego już nie tylko dostępny jest monitoring sklepu, czy innych komercyjnych powierzchni – ale kamery zyskały popularność wśród właścicieli domów, którzy chcą zabezpieczyć swoje domy lub firmy domowe.

Mamy dla was kilka sposobów na to, jak wybrać odpowiednie systemy monitoringu dla swojego domu.

1. Określ swoje potrzeby

Przed podjęciem decyzji, którą kamerę CCTV kupić, możesz ocenić swoje potrzeby i wybrać kamerę na ich podstawie.

  • Czy chcesz tylko monitorować nadchodzące wydarzenia?

  • Czy jest dla Ciebie ważne, abyś widział twarze lub tłumy?

  • Czy Twój dom lepiej nadaje się do przewodowego lub bezprzewodowego systemu bezpieczeństwa CCTV?

  • Czy chcesz zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych kamer CCTV?

Zasadniczo na twoje potrzeby będzie mieć wpływ budżet, dlatego ważne jest, aby najpierw wziąć pod uwagę kwotę, którą jesteś gotów wydać na monitoring domu.

2. Jaki typ kamery chcesz?

Na rynku dostępne są różne rodzaje kamer CCTV. Jednym z rodzajów są przewodowe kamery bezpieczeństwa, które są standardowymi kolorowymi kamerami bezpieczeństwa. Większość z tych kamer może być używana wewnątrz i na zewnątrz i jest wyposażona w filtr odcinający podczerwień, który umożliwia widzenie w nocy (zwykle obraz czarno-biały, aby zapewnić wyraźne szczegóły obrazu).

Innym rodzajem kamer CCTV są kamery IP lub sieciowe, które łączą się z routerem komputera podobnie jak urządzenie działające w sieci. Właściciele domów mogą uzyskać dostęp do tych kamer z dowolnej zdalnej lokalizacji online. Większość z nich oferuje również opcję bezpośredniego nagrania wideo na komputer. Na wybór kamery będzie miał wpływ budżet, potrzeby i środowisko nagrywania.

3. Zastanów się nad chipem obrazowania aparatu

Kolejną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze kamer bezpieczeństwa CCTV, jest jakość ich układu przetwarzania obrazu. Kamera CCTV zwykle wytwarza obrazy przy użyciu układów CMOS lub CCD.

Małe i tanie aparaty bezpieczeństwa wykorzystują technologię CMOS i wytwarzają filmy niskiej jakości, a także mają słabą wrażliwość na światło. Jeśli zastanawiasz się nad jakością wykonanych zdjęć, nie wybieraj aparatów niskiej jakości.

Większość wysokiej jakości kamer CCTV wykorzystuje technologię CCD. Rozmiary układów wynoszą zwykle 1/4 ″, 1/3 ″ lub 1/2 ″. Duży rozmiar układu oznacza wyższą jakość zdjęć i filmów, ale także wyższą cenę. Najlepiej byłoby wybrać aparat z wysokiej jakości układem obrazującym na którym można polegać.

4 Biały czy kolorowy obraz?

Jeśli kamery CCTV będą używane w obszarze o bardzo słabym świetle, rozważ wybór czarno-białego systemu kamer. Kolorowe kamery CCTV idealnie nadają się do wnętrz o lepszych warunkach oświetleniowych.

Sam musisz zdecydować, która opcja w Twoim przypadku będzie lepszym wyborem – to wpłynie na końcową cenę Twojej decyzji oraz późniejsze użytkowanie całego systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *