Samochodem przez Chorwację i z dziećmi – to się da zrobić!

Istnieje wiele lotnisk i dostępnych usług, o czym warto wiedzieć, jeśli myślisz o podróży do Chorwacji z dziećmi. Miejsce lądowania zależy również od tego, który region kraju chcesz znaleźć. Mając tylko ograniczony zestaw danych dni, można zdecydować się na Dalmację (południową część Chorwacji) oraz Zagrzeb.

Najlepszym pomysłem jest wynająć samochód – główne drogi są w dobrym stanie, z wieloma nowymi odcinkami. Miejsca parkingowe są dostępne wokół starych miast, ale mogą być drogie.
Chorwacka jazda nie jest szczególnie agresywna i naprawdę warto pobrać inną aplikację niż mapy Google. Jeśli zastanawiasz się również nad objazdem do Bośni, pamiętaj, że drogi nie są tak wspaniałe jak w Chorwacji, często węższe, a znaki drogowe są czasami wykreślane.

Foteliki samochodowe dla dzieci w Chorwacji

Możesz je wypożyczyć razem z samochodem. Sprawdź jednak, chorwackie standardy, ponieważ mogą się zmieniać, jeśli chodzi o to jaki fotelik dziecięcy będzie w danej sytuacji odpowiedni. Choć w Polsce są już dobrze znane wyniki testów Smart Kid Belt i tego rodzaju pasy bezpieczeństwa są dopuszczone, przed wyjazdem do Chorwacji również warto się upewnić,że sytuacja wygląda podobnie.

Drogi górskie

Istnieje kilka odcinków, w których będziesz jeździł po górskich drogach. W Chorwacji i Czarnogórze nie ma nic strasznego. Ale nieco bardziej wymagające jest to w Bośni, ponieważ drogi są bardzo wąskie i nie w doskonałym stanie. Dziecko może z tego powodu odczuwać dyskomfort – może chcieć otworzyć okno, czy częściej zrobić sobie przerwę. Podczas jazdy pagórkami starsze dzieci mogą mieć problem z tym, by oglądać iPada czy czytać książki. Warto próbować zsynchronizować te odcinki z dziecka drzemkami, ale oczywiście nie zawsze jest to możliwe.

Pamiętaj o tym, jeśli będziesz podróżować do Chorwacji ze dziećmi czy dzieckiem,. I spakuj trochę leków na chorobę lokomocyjną.

Szukając miejsc noclegowych w turystycznych miastach (Split, Zadar, Dubrownik), pamiętaj o odległości do starego miasta. Jeśli chcesz zabrać samochód, musisz mieć wliczone w budżet dodatkowe opłaty za parking, co może się dość szybko zsumować.

Co jeść?

Formuła 1W Chorwacji łatwo jest znaleźć coś do jedzenia, nawet dla dzieci. Można tutaj odczuć silnie włoski wpływ na jedzenie. Wszędzie znajdziesz makaron i pizzę, kanapki, sałatki! Nie pomiń ryb i owoców morza i pozwól dzieciom wypróbować tych przysmaków.
Przygotuj się na zajadanie ton lodów! Kosztują niewiele i są dość duże! zatrzymaj się też przy małych targach, aby kupić świeże owoce: truskawki, maliny i figi.

Jeśli masz naprawdę wybredne dzieci, w supermarketach znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Łącznie z parówkami.

Pogoda w lecie

Jeśli odwiedzasz Chorwację z dziećmi, musisz pamiętać o pogodzie. Temperatury mogą być dość wysokie. Zwykłe maksimum może wynosić 36 ° C. Ale nie jest to nie do zniesienia. Zadbaj jednak o klimatyzację w samochodzie i za każdym razem staraj się zaplanować choć chwilę plażowania. No i – nie zapomnij o lodach!

Polecamy: – Skup samochodów – kiedy i dlaczego warto z niego skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *