Samochód służbowy na raty kontra użytkowanie przez osoby trzecie

Aby mieć do dyspozycji samochód służbowy nie trzeba od razu kupować auta za gotówkę. Właściciele firm mają szereg sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym mogą korzystać z dobrych samochodów bez konieczności ich natychmiastowego kupowania. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, dobrze jest sprawdzić kilka różnych opcji i dopasować wybraną ofertę do naszych konkretnych potrzeb.

Jeśli interesuje nas Opel na ratylub jakikolwiek inny samochód, warto przede wszystkim sprawdzić ofertę leasingu samochodów dla firm. To rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli przedsiębiorstw. Opłacanie raty leasingowej nie jest zbyt dużym wydatkiem wobec innych kosztów firmowych, a jednocześnie można mieć do dyspozycji dobry samochód do codziennej działalności. Warto jednak pamiętać, że auto w leasingu należy do leasingodawcy, który określa warunki użytkowania go. Dotyczy to między innymi użytkowania przez osoby trzecie. Bez zgody firmy będącej właścicielem pojazdu nie możemy udostępniać go osobom trzecim nawet na krótki czas.

Wynajem lub abonament

Poza leasingiem samochodowym ciekawą opcją posiadania do dyspozycji firmowego samochodu jest wynajem lub auto w abonamencie. Takie rozwiązanie w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem, bo i coraz więcej jest firm, które mają takie usługi w ofercie. Warto jednak także w tym przypadku dobrze zapoznać się z umową najmu, aby mieć pewność, czy możemy udostępniać samochód osobom trzecim. Polityka firm wynajmujących auta bywa w tej kwestii dosyć elastyczna, jednak zawsze na pierwszym miejscu jest fakt, że auto powinien użytkować przede wszystkim ten, na kogo jest umowa wynajmu. Wynajęcie samochodu, zwłaszcza długoterminowe, jest korzystne pod względem finansowym. Można mieć do dyspozycji efektowny, elegancki samochód bez konieczności jego zakupu. To dobre rozwiązanie dla firm, które potrzebują auta także do celów reprezentacyjnych. Dobry, komfortowy samochód pozwala budować pozytywny wizerunek firmy, jest też informacją dla kontrahentów czy klientów, że firma naprawdę dobrze prosperuje.

Warto szukać dobrych firm

Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie – leasing, wynajem czy abonament, dobrze jest upewnić się, jak wyglądają warunki w sytuacji różnych z tych opcji. Pamiętajmy również, aby dopasować wysokość raty – czy to leasingowej, czy abonamentu – do naszych możliwości finansowych. Nie należy wybierać samochodu, który będzie powyżej możliwości finansowych firmy, szczególnie wtedy, gdy firma potrzebne jest poszukiwanie oszczędności i niższych kosztów. Jeśli chcemy wziąć auto w leasing czy wynająć ciekawy pojazd, niekoniecznie musimy wybierać wyłącznie spośród firm, które działają w naszej najbliższej okolicy. Można również wybrać auto z dalszych firm – większość formalności można załatwić zdalnie, a auto zostanie podstawione w odpowiednim terminie i w dokładnie takim stanie, w jakim zażyczy sobie klient.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *