Mostek nad Rusałką przejdzie gruntowny remont

Mostek nad Rusałką, jest często odwiedzanym miejscem. Na balustradach pary zawieszają kłódki, czyli symbole wiecznej miłości. Mostek łączy ul. Słowackiego z parkiem Kasprowicza (d. Quistorppark).

Most został zbudowany w XIX wieku. Bez szwanku udało mu się przetrwać dwie wojny światowe, jednak dopiero dziesięć lat po drugiej z nich zaczął się szybko niszczyć, dlatego od tego czasu nie raz remontowano most, a dokładniej nawierzchnię oraz balustrady. 

Nie pomogło to jednak zbyt wiele, ponieważ niszcząca się budowa szybko rzucała się w oko. Można było zauważyć pęknięcia, korozje betonu, bądź na przyczółkach pojawiały się zapadliska. Od pewnego czasu uważa się, że most ten może się zapaść w każdej chwili, dlatego postanowiono zrobić gruntowny remont. Na umowie napisano, że właśnie teren został przekazany przyszłej budowie, dlatego jest jeszcze trochę czasu, aby zabrać swoją kłódkę z mostu, jeśli ma się do niej kluczyk. 

Za tydzień mostek zostanie zamknięty, a niezabrane kłódki będą zdjęte, a następnie wykorzystane do wykonania instalacji przeznaczonej do zawieszania pamiątkowych kłódek, która stanie w nieco innym miejscu. 

 

 

Zdjęcie: http://radioszczecin.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *