Rowery Cruiser, dlaczego tak popularne?

Sezon rowerowy rozpoczął się już na dobre. Wiosna sprzyja rowerzystom, dlatego na ulicach pojawiło się ich już naprawdę wielu. Planujesz kupić rower miejski? Zachęcamy do zainteresowania się rowerami typu cruiser.

Wśród mieszkańców dużych miast z roku na rok przybywa zapalonych rowerzystów. A obecne wysokie ceny paliw jeszcze bardziej zachęcają do korzystania z tego bezpłatnego bądź co bądź środka transportu. Trudno jest przecenić korzyści wynikające z systematycznego korzystania z roweru. Dzięki temu możemy generować spore systematyczne oszczędności (w skali kilku miesięcy, to mogą być całkiem spore pieniądze), ale jednocześnie zapewniamy sobie zdrową aktywność fizyczną. Co bardzo ciekawe w dużych zakorkowanych miastach, przejazd do pracy rowerem niejednokrotnie zabiera dużo mniej czasu niż samochodem lub publicznym środkiem lokomocji. Oczywiście, aby móc korzystać z roweru, najpierw trzeba wejść w jego posiadanie, czyli go kupić. Powstaje wtedy zasadnicze pytanie, na jaki rower się zdecydować? A trzeba przyznać, że w sklepach z rowerami wybór najróżniejszych typów i modeli jest ogromny. W ostatnich latach da się zauważyć rosnące zainteresowanie rowerami miejskimi charakteryzującymi się specyficznym stylem, mianowicie cruiser.

Rowery cruiser – krótka charakterystyka

Rowery tego typu są to modele stylizowane na stare amerykańskie motocykle. Co to oznacza w praktyce? Otóż rowery z daleka powinny delikatnie przypominać tego typu motory, czyli będą posiadać grubą masywną stalową ramę wyprofilowaną w charakterystyczny dla tych motocykli sposób. Niezbędnym wyposażeniem roweru cruiser jest też masywny reflektor, szerokie skórzane siodełko na sprężynach, a także grube bonelowe opony. Zazwyczaj tego typu rowery przygotowuje się w wersjach z bogatym wyposażeniem, bowiem ideą rowerów miejskich jest zapewnienie jak najwyższego komfortu jazdy. A zatem jazda na rowerze cruiser odbywa się zazwyczaj w taki sposób, aby kręgosłup mógł być wygodnie wyprostowany, a ręce spoczywały na szerokiej kierownicy. Dzięki temu na takim rowerze bez problemu mogą jeździć osoby ubrane do pracy wyjściowo, w garnitur bądź elegancką sukienkę.

W Polsce funkcjonuje polska firma produkująca rowery typu cruiser Royalbi. W ciągu wielu lat funkcjonowania firma opracowała swoje własne autorskie metody produkcji poszczególnych elementów, dzięki czemu możliwe jest tworzenie w pełni polskiego produktu, opartego na polskich komponentach. Na swojej stronie internetowej producent udostępnia nawet wygodny w użyciu konfigurator roweru, dzięki któremu można samodzielnie stworzyć swój wymarzony rower z dbałością o każdy jego detal. Możliwy jest nawet wybór koloru opon!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *