Remontujemy mieszkanie – za które elementy zapłacimy najwięcej?

Remont mieszkania to spore wyzwanie finansowe. Jeśli wnętrza wymagają generalnego remontu, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy. Warto więc najpierw dobrze zaplanować wszystkie prace i zrobić dokładny kosztorys. Unikniemy wtedy sytuacji, że w połowie prac skończą nam się finanse.

pistolety do malowaniaChoć remont mieszkania to spory wydatek, nie należy go odkładać w nieskończoność. Im później się za niego zabierzemy, tym więcej będzie prac do wykonania. Warto więc od razu przeprowadzić generalny remont wraz ze wszystkimi pracami, które są zaplanowane. Nie należy też na niczym oszczędzać – najczęściej jeśli szukamy oszczędności, wpadamy w jeszcze większe kłopoty. Dotyczy to zarówno wydatków na materiały budowlane i wykończeniowe, jak i na pracę ekipy budowlanej. Warto stawiać przede wszystkim na jakość, nawet wtedy, gdy jest wyjątkowo kosztowna. Możemy w ten sposób uniknąć wielu niedoróbek czy konieczności usuwania usterek w przyszłości.

Dobrej jakości stolarka i materiały wykończeniowe

Gdy planujemy prace remontowe, najwięcej wydamy zapewne na dobrej jakości materiały. Poziom wydatków zależy od tego, co konkretnie chcemy w mieszkaniu zmienić. Najmniejsze koszty poniesiemy wtedy, gdy chcemy wnętrza jedynie odświeżyć i pomalować. Wtedy pomalowanie mieszkania potrwa dzień czy dwa, a koszty zamkną się w granicach kilkuset złotych, jeśli zdecydujemy się na samodzielne malowanie wnętrz. Kolejne kilkaset złotych trzeba będzie zapłacić, jeśli zależy nam na tym, by malowaniem zajęli się fachowcy. Dużo bardziej kosztowne będą bardziej zaawansowane prace, jak chociażby wymiana stolarki drzwiowej i okiennej. W tym przypadku może nas to kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak także przy stolarce warto brać pod uwagę wysoką jakość wykonania i stawiać na sprawdzonych producentów. Wybierając drzwi wewnętrzne Poznań możemy mieć pewność, że będą to produkty sprawdzone, solidne, trwałe i długowieczne. A takie mogą przez długie lata funkcjonować bezproblemowo, jak tuż po ich zamontowaniu.

Warto zrobić dobry kosztorys

Jeśli chcemy dokładnie wiedzieć, ile będą nas kosztowały prace remontowe, dobrym rozwiązaniem będzie zrobienie kosztorysu, ale poprzedzonego listą prac, jakie są wykonania. Przy każdym punkcie na liście trzeba ustalić, co jest do wymiany, ile będą kosztowały nowe materiały, a także czy prace wykonamy samodzielnie, czy jednak zdecydujemy się na zatrudnienie fachowców. W przypadku wielu zadań remontowych można sobie poradzić własnoręcznie – kucie ścian, zdejmowanie starych płytek, rozbiórka mebli – nie są to zadania, które wymagają jakichś specjalistycznych umiejętności. Można sobie z nimi poradzić nawet wtedy, gdy nie mamy żadnych talentów remontowych. Jednak do zadań specjalnych, wymagających umiejętności, o wiele lepiej jest zatrudnić fachowców. Poradzą sobie oni ze wszystkim szybko i sprawnie, bez przedłużania prac i generowania dodatkowych kosztów. Jeśli chcemy zatrudnić dobrą ekipę budowlaną, jej poszukiwania dobrze jest zacząć na kilka tygodni przed planowanym remontem. Na ostatnią chwilę raczej trudno będzie znaleźć firmę, która będzie jednocześnie sprawdzona, solidna i będzie miała wolne terminy.

Toczenie CNC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *