Rekrutacja na stanowisko radcy prawnego – w jaki sposób przebiega?

Stanowisko radcy prawnego w firmie jest bardzo potrzebne w dużych firmach bez względu na rodzaj ich działalności czy na branżę, w której funkcjonują. Radca prawny powinien być osobą doświadczoną, posiadać wszelkie kwalifikacje, a także wysokie kompetencje. Dzięki temu właściciel firmy będzie miał pewność, że wszystkie kwestie prawne w firmie są realizowane bez zarzutu i nie ma w nich żadnych nieprawidłowości.

Rekrutacja na stanowisko radcy prawnego pod wieloma względami nie różni się od rekrutacji na każde inne stanowisko. Przede wszystkim, pracodawca musi dokładnie ustalić swoje oczekiwania, warunki współpracy, doświadczenie i kwalifikacje, jakich wymaga od osób zgłaszających się na stanowisko radcy prawnego. Im dokładniejsze będą wymagania, tym większa pewność, że w rekrutacji będą uczestniczyć wyłącznie osoby, które je spełniają, a więc odpowiadają oczekiwaniom właściciela firmy. Warto też mieć świadomość, że tworząc stanowisko radcy prawnego w firmie musimy mieć na nie spory budżet. Radcowie prawni, którzy są zatrudniani w firmach, oczekują dosyć wysokich stawek. Jeśli firma budżet ma niewielki, musi mieć świadomość, że także doświadczenie zgłaszających się osób będzie dalekie od oczekiwanego.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami

Podobnie jak w przypadku innych stanowisk, także przy rekrutacji na radcę prawnego warto przeprowadzić szczegółowe rozmowy kwalifikacyjne. Dzięki temu będzie można poznać wszystkich kandydatów, upewnić się, czy faktycznie ich wiedza i doświadczenie są tak duże, jak to napisali w CV. Dzięki rozmowom kwalifikacyjnym można szybko ocenić, który kandydat będzie w stu procentach spełniał nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że stanowisko firmowego radcy prawnego jest niezwykle odpowiedzialne. To on odpowiada za ocenę pod kątem prawnym wielu działań, dokumentów, umów i innych pism. Im więcej uwagi poświęcimy procesowi rekrutacji, tym większą możemy mieć pewność, że wybrana osoba będzie w stu procentach spełniała nasze oczekiwania.

A może zewnętrzne usługi prawne?

Na zatrudnienie radcy prawnego na etacie mogą sobie pozwolić te firmy, które mają odpowiedni budżet i możliwości. Małe i średnie przedsiębiorstwa nie zawsze mają możliwość stworzenia oddzielnego etatu dla prawnika. Wtedy dobrą opcją może być korzystanie z zewnętrznych usług prawnych oferowanych przez niezależne kancelarie. Do dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na kompleksowej obsłudze, a jednocześnie nie stać nas na zatrudnienie prawnika. Obecnie na rynku działa wiele wyspecjalizowanych kancelarii, które świadczą swoje usługi dla klientów biznesowych. Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw mają więc z czego wybierać. W poszukiwaniu sprawdzonej i rzetelnej kancelarii prawnej, warto zajrzeć na https://harat-pokrzywnicki.pl/ i sprawdzić usługi doświadczonych prawników. Wysoki poziom wiedzy, doświadczenia i szerokie kompetencje to gwarancja, że każdy klient będzie zadowolony z obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *