„Rękaw” – chwilowa moda, zbytnia odwaga, a może pokazanie samej siebie? Krótkie rozważania na temat tego czy duży tatuaż przystoi kobiecie

Już nie płeć słaba

Jakoś w niektórych kulturach nadal utrzymuje się pojmowanie kobiet jako płci słabej czy nawet nie potrafiącej samodzielnie podejmować decyzji. Nadal też kult maczo istnieje i niestety nic nie wskazuje na to, aby kobiety miały równe prawa jak faceci. Owszem możemy głosować, same wychodzić czy ubierać spodnie, czyli w teorii mamy wszystko o co walczyły sufrażystki, ale mimo to nadal nie jesteśmy w pełni równe facetom. Wystarczy tylko pomyśleć jak jest odbierana kobieta, która ma wielu partnerów seksualnych, a jak mężczyzna. Odpowiedź jest wiadoma. Nadal nawet w naszym społeczeństwie utrzymuje się przekonanie, że pewnych rzeczy kobietom nie wypada. Kolejnym przykładem są tatuaże. Akceptuje się, że kobiety mają dziary, ale raczej te małe i słodkie typu znak nieskończoności. Ale gdy mają one duże tatuaże, to można usłyszeć z ust i to facetów (oczywiście nie wszystkich), że się oszpeciły. A przecież o innym facecie się raczej tak nie powie. Płeć piękna nie jest w żadnym wypadku płcią słabą. My kobiety potrafimy wszystko to co faceci, nawet naprawa samochodu dla wielu nie jest problemem. Dlatego też nie należy analizować tego czy nam coś przystoi czy nie, bo jesteśmy paniami własnych ciał.

A może moda?

Jeżeli lubicie tatuaże typu rękaw to jasne, że możecie się na nie zdecydować. Otóż tutaj powinno się słuchać tylko własnego głosu, a jeżeli „mówi” on, że chcecie mieć takie dziary, to zapiszcie się do studia tatuażu. Szczecin jest miastem, gdzie znajdziecie świetnych tatuażystów. Wybierzcie więc salon Sky Tattoo. Jeżeli mieszkacie daleko, to możecie również wybrać się do jednego z wielu salonów w całej Polsce. Niezależnie czy Wasza decyzja podyktowana jest modą czy odwagą – każdy powód jest dobry, by decydować o sobie.

Wyraź siebie poprzez tatuaż

Tatuaże są ozdobą ciała, ale pozwalają też wyrazić siebie. W końcu nie zawsze mamy ochotę by uznawano nas za słabe i delikatne. Wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie: kto w domu zabija pająki? Wbrew pozorom to kobiety, bo wielu facetów się zwyczajnie boi. Owszem czasem lubimy poudawać słabe i delikatne, aby podbudować męskie ego, ale tylko dlatego. Wszak jesteśmy równie silne jak mężczyźni, owszem nie fizycznie, ale potrafimy to, co oni. Wystarczy też wspomnieć, że i kobiety pracują w kopalniach i nie boją się zjeżdżać na dół. A więc jeżeli macie ochotę na wyrażenie siebie poprzez tatuaż i pokazanie, że nie chcecie być pojmowane tylko jako „barbie”, to macie to tego prawo. Tatuaże pozwalają na pokazanie tego czego chcecie, a więc siły, tego co jest dla Was ważne, ale oczywiście możecie je traktować także jako dekorację ciała, która swoją drogą jest świetna.

Nie ma, że nie przystoi

Kobieta ze swoim ciałem może robić co chce i nie potrzebuje do tego zgody faceta. Tatuaże nie muszą się podobać Waszym partnerom, wszak mają się podobać Wam. A jeżeli oni uznają, że nie wypada to pamiętajcie, że nie po to kobiety walczyły o wolność żebyśmy teraz my, już dorosłe osoby, musiały słuchać mężczyzn. Każda kobieta powinna ze swojego słownika wykreślić słowa „nie wypada” czy „nie przystoi”, bo skoro mężczyznom przystoi to nam także i to nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Pamiętajcie, że ograniczenia czasami są w Waszej głowie. Jesteście wolne i macie prawo korzystać z tej wolności. Czy ktoś facetowi powie, że nie powinien robić sobie dużej dziary, bo nie wypada? Jasne, że nie, dlatego też nikt nie ma prawa Wam tego mówić, nawet Wy same.

Każdy powód jest dobry by mieć tatuaż, wystarczy, że po prostu chcecie. Możecie kierować się modą, chęcią wyrażenia siebie, ale i swoim widzimisię. Ale pamiętajcie też, że warto wybrać się do profesjonalnego studia tatuażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *