Rasa kota syjamskiego – najważniejsze informacje

Informacje i porady dotyczące rasy kotów syjamskich. Koty syjamskie są psotne, inteligentne, lojalne i kochające!

Rasa kota syjamskiego

Bądź przygotowany, bo twoje życie już nigdy nie będzie takie samo, gdy otworzysz drzwi – i swoje serce – kotu syjamskiemu! Właściciele i hodowcy tej głośnej i kochanej rasy nie mogą mówić o nich wystarczająco w superlatywach i obiecują, że chociaż Syjamski zmieni twoje życie, z pewnością zrobi to na lepsze. Nie ma wątpliwości, że syjamskie są bardzo głośne i indywidualne, często przejawiają osobliwości, które mogą być zabawne, ujmujące i bardzo niegrzeczne. Jeśli lubisz koty – lojalne, kochające, a czasem trudne, Syjamski może być dla ciebie. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat, zanim ostatecznie podejmiesz decyzję – zajrzyj tutaj: https://abc-kot.pl/kot-syjamski/.

Chociaż syjamskie są bardzo przywiązanymi kotami, które lubią przytulać się, są też jedną z najżywszych ras. Mogą otwierać drzwi, szuflady, a nawet okna. Syjamskie nie są kotami dla wszystkich, ale jeśli chcesz aktywnego, zdeterminowanego kota z charakterystycznym wyciem – możesz być gotowy otworzyć serce dla syjamskiego, ale pamiętaj, że kiedy zakochasz się w syjamskim, może to być obsesja na całe życie!

Wygląd kota rasy syjamskiej

Wszystkie syjamskie mają kolor na twarzach, ogonach i nogach, podczas gdy reszta ich ciała jest kremowa lub biała. Podczas gdy plama w kształcie pieczęci jest najbardziej znanym wzorem w syjamskiej, obecnie w rasie występuje ponad 34 różne kolory i wzory, w tym czekoladowe, niebieskie i liliowe punkty, karmel, czerwony, cynamon i płowy, a także szylkret i pręgowany.

Słyną z pięknych niebieskich oczu i dużych, przypominających nietoperze uszu, z długimi, zwinnymi ciałami i cienkimi ogonami z miękkimi, krótkowłosymi płaszczami. Staromodne lub tradycyjne koty syjamskie mają bardziej zaokrąglone twarze niż ich nowoczesne odpowiedniki i mają krótsze ciała. Wielu hodowców poświęca się utrzymaniu klasycznego wyglądu.

Zdrowie rasy kotów syjamskich

W przeszłości koty syjamskie miały skłonność do chłoniaka limfatycznego, pospolitego raka kota, a postępującą atrofię siatkówki wykryto również we wcześniejszych pokoleniach. Ale hodowcy ciężko pracowali przez lata, aby ochronić swoje koty przed tymi chorobami.

Chociaż mogą być rasą wymagającą dużej pielęgnacji, aby to nadążyć, w celu zrekompensowania mają bardzo niską rutynową pielęgnację. Koty Syjamskie mają nieuzasadnioną reputację, ponieważ są delikatne i potrzebują specjalnego jedzenia. W dzisiejszych czasach wiemy, że Syjamczycy najlepiej sobie radzą z prostą, dobrą karmą dla kotów, a w rzeczywistości jest ona nawet lepszym pokarmem niż propozycje pochodzące od bogatych marek.

Syjamski jest jedną z najstarszych ras i jest o nich wiele mitów i legend. Uważa się, że koty należały do rodziny królewskiej Syjamu i były używane jako strażnicy starożytnych świątyń. W tym czasie istniały główne kolory – czekolada, niebieski i liliowy – a przez lata hodowcy wprowadzili wiele innych kolorów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *