Radcowie prawni – jak dołączyć do tego szacownego grona?

Jest więcej do zrobienia niż na pierwszy rzut oka, jeśli chodzi o bycie radcą prawnym. Na przykład, czy wiesz, że radcowie prawni zarabiają naprawdę dobrze na godzinę? To już motywuje!

Oczekuje się, że w latach 2021-2028 szansa na karierę w tej branży wzrośnie o 6% i stworzy ogromną ilość miejsc pracy w całej Polsce i poza jej granicami.

Co robi radca prawny?

Wielu radców prawnych posiada pewne umiejętności niezbędne do wykonywania swoich obowiązków. Przeglądając życiorysy, byliśmy w stanie zawęzić najczęściej używane umiejętności osoby na tym stanowisku. Odkryliśmy, że wiele życiorysów zawierało listę umiejętności analitycznych, umiejętności mówienia i pisania.

Jeśli chodzi o najważniejsze umiejętności wymagane do bycia radcą prawnym, stwierdziliśmy, że w wielu życiorysach 36,6% radców prawnych zawierało kwestie prawne, a 6,2% – radców, a 4,9% – prawa międzynarodowego. Takie twarde umiejętności są przydatne, jeśli chodzi o wykonywanie podstawowych obowiązków zawodowych. Dowiedz się więcej o tym, czym zajmuje się radca prawny, a sam będziesz lepiej przygotowany na to, by stać się jednym z tych najlepszych w branży.

Jak zostać radcą prawnym?

Jeśli chcesz zostać radcą prawnym, jedną z pierwszych rzeczy do rozważenia jest to, ile potrzebujesz edukacji. Ustaliliśmy, że 23,5% radców prawnych posiada tytuł licencjata. Jeśli chodzi o poziom wykształcenia wyższego, ustaliliśmy, że 32,8% radców prawnych ma tytuł magistra. Mimo że większość radców prawnych ma wykształcenie wyższe, możliwe jest, aby zostać takim z dyplomem ukończenia szkoły średniej.

Wybór odpowiedniego kierunku jest zawsze ważnym krokiem podczas poszukiwań radcy prawnego. Kiedy zbadaliśmy najpopularniejsze kierunki dla radcy prawnego, stwierdziliśmy, że najczęściej zdobywają one stopnie magisterskie lub doktoranckie. Inne stopnie naukowe, które często widzimy w życiorysach radców prawnych, obejmują stopnie licencjata lub dyplomy.

Może się okazać, że doświadczenie w innych zawodach pomoże Ci zostać radcą prawnym. W rzeczywistości wiele zawodów radcy prawnego wymaga doświadczenia na stanowisku takim jak prawnik zewnętrzny. Tymczasem wielu radców prawnych ma również wcześniejsze doświadczeni zawodowe na stanowiskach takich jak radca prawny lub asystent prawny.

Jaka praca jest odpowiednia dla mojej ścieżki kariery?

Oprócz zmiany trybu poszukiwania pracy pomocne może być przyjrzenie się ścieżce kariery dla określonej pracy. O jaką ścieżkę kariery pytasz? Cóż, ścieżki kariery są szczególnie szczegółowe w przypadku zmian wynagrodzeń. Na przykład, jeśli zaczynałeś jako prawnik, możesz w końcu awansować do roli partnera kancelarii. Później w swojej karierze możesz skończyć z partnerem tytułowym.

I pamiętaj! Sekcja umiejętności w twoim CV może być prawie tak samo ważna jak sekcja dotycząca doświadczenia, więc chcesz, aby była dokładnym obrazem tego, co możesz zrobić. Na szczęście znaleźliśmy wszystkie potrzebne umiejętności, więc nawet jeśli jeszcze ich nie posiadasz, wiesz, nad czym musisz popracować. Spośród wszystkich przeglądanych życiorysów 36,6% radców prawnych wymieniło kwestie prawne w swoim CV, ale ważne są również umiejętności miękkie, takie jak umiejętności analityczne i umiejętności mówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *