Jaka jest przewaga szczoteczek bambusowych nad innymi?

Szczoteczki do zębów występują w różnych kształtach, rozmiarach, fakturze włosia i materiałach składowych. Najprawdopodobniej wybierana jest to plastikowa szczoteczka do zębów, chociaż coraz częściej zdarza się, że w łazienkach znajduje się elektryczna szczoteczka do zębów. Jednak w ostatniej dekadzie nastąpił duży postęp w różnych aspektach życia. Szczoteczka do zębów nie pozostała w tyle dzięki wprowadzeniu szczoteczek bambusowych. Koncepcja projektowa w dużej mierze opiera się na procesach i materiałach składowych, a nie na mechanizacji zadania szczotkowania zębów.

Powszechnie uważana za najbardziej przyjazną dla środowiska opcję szczoteczki do zębów, szczoteczka bambusowa ma szeroki zakres cech, które odróżniają ją od innych typów szczoteczek do zębów. Niektóre z nich są wymienione poniżej.

Szczoteczki bambusowe: przyjazne dla środowiska

Szczoteczki bambusowe i plastikowe są naturalnymi szczoteczkami. Główną różnicą między szczotkami bambusowymi a plastikowymi jest to, że główny materiał używany do szczoteczek do zębów wymaga dużej ilości energii do przetwarzania i zasadniczo nie ulega biodegradacji, ponieważ ich degradacja zajmuje dużo czasu (tysiąclecie) uwalniając szkodliwe toksyny do środowiska. W porównaniu z bambusową szczoteczką do zębów, która została zaprojektowana z myślą o ochronie środowiska wypada to dość słabo, nieprawdaż? Uchwyty są wykonane w całości z bambusów, które w większości przypadków można pozostawić na wysypiskach śmieci, mając pewność, że są one całkowicie rozkładalne.

Ponadto włosie wykonane jest z nylonu, który ulega degradacji w krótszym czasie (niż materiał z nylonu użyty do stworzenia plastikowej szczoteczki do zębów, która zawiera również szkodliwe składniki wystarczająco mocne, aby udławić zwierzęta wodne, a nawet lądowe) i może być łatwo poddany recyklingowi po użyciu. Ponadto baterie szczoteczek elektrycznych są wyjątkowo toksyczne i mogą nawet przesiąkać przez grunt na wysypiskach śmieci.

Zachowanie higieny jamy ustnej

Bambusowe szczoteczki do zębów są naturalnie przeciwdrobnoustrojowe. Ten atrybut zapewnia, że wzrost bakterii jest wyjątkowo ograniczony. Krótko mówiąc, zwalczają drobnoustroje podczas czyszczenia zębów do możliwego poziomu doskonałości. Nawet przy właściwościach przeciwdrobnoustrojowych wskazane jest, aby zawsze myć szczoteczkę po użyciu. Dodaj do tego spostrzeżenie, wynikające z oscylacji rotacyjnej stosowania elektrycznej szczoteczki do zębów, która składa się z przypadków zmniejszonej płytki nazębnej i zapalenia dziąseł.

Zrównoważony rozwój

Rosnące rośliny bambusa potrzebują bardzo mało czasu na wzrost. Niektóre książki nawet posuwają się nawet do nazwania drzewa bambusowego najszybciej rosnącą rośliną na ziemi. Dzięki swojemu składowi przeciwdrobnoustrojowemu rośliny bambusa nie potrzebują nawozów ani pestycydów do swojego wzrostu. Oznacza to, że bambusowe szczoteczki do zębów używają wyłącznie materiałów organicznych.

Teraz nikt nie powinien mieć wątpliwości – szczoteczka bambusowa to naprawdę dobry wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *