Przesuwne czy francuskie? Porównujemy szklane drzwi na taras!

Decydując, jaki styl drzwi wybrać na balkon lub taras, wybór często sprowadza się do przesuwanych szklanych drzwi lub drzwi na zawiasach (powszechnie określanych jako francuskie). Ale czy drzwi szklane Wrocław przesuwne czy drzwi francuskie są lepsze dla Twojego domu?

Konfiguracje drzwi tarasowych

Istnieje kilka różnych konfiguracji do wyboru, rozważając drzwi na zawiasach i przesuwne szklane drzwi tarasowe:

1.Tradycyjna konfiguracja francuskich drzwi – Drzwi obok siebie, które można obsługiwać i otwierać od środka.
2. Pojedyncze otwierane drzwi na zawiasach – w przypadku podwójnych drzwi francuskich możesz również wybrać aktywne tylko jedne drzwi. Konfiguracja aktywna/nieaktywna może być rozważana przez właścicieli domów, którzy lubią wygląd tradycyjnych drzwi francuskich, ale mają ograniczoną przestrzeń na otwieranie. Pojedyncze drzwi skrzydłowe zapewniają prostą elegancję.
3.Przesuwne – przesuwne szklane drzwi nie otwierają się do przestrzeni, więc wymagają mniej miejsca na podłodze. Są dostępne w różnych wersjach materiałowych i szklanych, aby dopasować je do wyglądu Twojego domu.

Rozważania dotyczące szklanych drzwi przesuwnych i francuskich patio

Każda z tych opcji konfiguracji, wraz z wybranym przez Ciebie rozmiarem, materiałem ramy, rodzajem szkła i opcjami wykończenia, wpłynie na koszt Twoich drzwi. Ceny mogą się znacznie różnić w zależności od tych czynników. Oprócz ceny, przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę jeszcze inne wspólne kwestie.

Układ pomieszczenia ma ogromny wpływ na wybór stylu drzwi. Jeśli twoje drzwi znajdują się blisko mebli lub innych rzeczy, które mogą je blokować, może być znacznie łatwiej po prostu przesunąć drzwi z boku na bok, niż otwierać je w swojej przestrzeni. Szklane drzwi przesuwne pozwalają na zaplanowanie aranżacji Twojej przestrzeni bez ograniczeń spowodowanych przez drzwi.

Chociaż przesuwne szklane drzwi mogą zapewnić większą elastyczność w rozmieszczaniu mebli w pokoju, francuskie drzwi mogą (w zależności od konfiguracji) zapewnić szerszy otwór. Jeśli przenosisz duże meble do domu lub organizujesz imprezy, w których będzie duży ruch pieszy i na zewnątrz, możesz być ograniczony szerokością suwaka patio. Należy zauważyć, że niektórzy producenci oferują większe opcje przesuwnych szklanych drzwi niż to, o czym tradycyjnie myśli się w przypadku tego typu drzwi. Zapytaj swojego przedstawiciela handlowego o wszystkie opcje, jeśli jest to przez Ciebie brane pod uwagę.

Tradycyjne dwupanelowe drzwi francuskie, w których można operować obydwoma drzwiami, dają możliwość otwarcia około dwa razy na szerokość niż dwupanelowe drzwi tarasowe przesuwne. Idealne do przenoszenia rzeczy do środka i na zewnątrz lub do przyjmowania dużych tłumów ludzi, ale ta konfiguracja wymaga więcej miejsca do otwierania i zamykania. Podczas projektowania planu swojego pokoju musisz zdawać sobie sprawę z drogi, którą podążają twoje drzwi, ponieważ nie będziesz w stanie umieścić niczego zbyt blisko drzwi, jeśli chcesz, aby otworzyły się całkowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *