Prześcieradła flanelowe – czy będą dla Ciebie odpowiednie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy coś może zmienić poziom odpoczynku, jaki otrzymujesz każdej nocy? Czy zdarza Ci się, że nocą jest za gorąco, czy może przez całą noc zawsze jest Ci zimno? Czy to możliwe, że zestaw pościeli, który obecnie masz na łóżku, nie odpowiada Twoim podstawowym potrzebom?

Przeciętny człowiek spędza około jednej trzeciej swojego życia na spaniu, więc czy nie powinno to odbywać się w pełnym komforcie? Sen jest naprawdę paliwem, którego zarówno umysł, jak i ciało nie tylko pragną, ale absolutnie muszą wykonać nawet najbardziej podstawowe codzienne czynności.

Jeśli okaże się, że brakuje Ci snu, zauważysz, że twoje ciało nie będzie już reagować na zakłócenia w akceptowalnych ramach czasowych, twoja pamięć krótkotrwała będzie gorsza niż kiedykolwiek, a twoje wahania nastroju będą rywalizować z wahaniami samej Matki Natury!

A co, jeśli zestaw pościeli, który odpowiada Twoim potrzebom, pomoże Ci odpocząć dłużej i lepiej przez całą noc, umożliwiając Ci pełniejsze życie? Najlepiej sprzedające się prześcieradła na dzisiejszym rynku to na przykład https://przescieradlo.com/13-przescieradlo-160×200. Interesująca jest też flanela i bawełna. Każdy z tych typów ma swój własny, charakterystyczny wygląd i materiał, każdy styl ma wiele zalet. Dzisiaj skupimy się na flanelach.

Prześcieradła flanelowe od dawna są ulubionym materiałem na zimowe miesiące ze względu na miękką teksturę i wytrzymałość materiału. Więc co takiego jest we flanelowych prześcieradłach, co sprawia, że ludzie spieszą się, by wyjąć je z szafy na bieliznę, gdy temperatura spadnie? Cóż, niektóre z powodów mogą być następujące:

  • Miękka i ciepła tkanina, która nie podrażnia skóry.

  • Oddychający materiał zapewniający cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci.

  • Niedrogie, ponieważ mierzy się wagę, a nie liczbę nici.

  • Łatwe w utrzymaniu.

Prześcieradła flanelowe są wykonane z mieszanki wełny i innych włókien syntetycznych, które są szczotkowane cienkim drutem, aby zwiększyć odczuwaną przez Ciebie miękkość. Drutowy grzebień o drobnych zębach jest szczotkowany po tkaninie, aby unieść drobne włókna na powierzchnię prześcieradła, zapewniając miękką, ciepłą rozpiętość materiału. Osoby cierpiące na schorzenia skóry, takie jak egzema, mogą skorzystać z zestawu flanelowych prześcieradeł, ponieważ ich miękkość nie podrażnia skóry, a zamiast tego ją koi. Jeśli cierpisz z powodu nocnych potów, lepiej jednak unikać stosowania flanelowych prześcieradeł, ponieważ nocne poty mogą nasilać objawy niektórych chorób skóry do nie do zniesienia. Skontaktuj się z lekarzem, aby sprawdzić, czy prześcieradła flanelowe mogą przynieść korzyści lub uszkodzić skórę w Twoim przypadku.

Oddychająca tkanina

Chociaż prześcieradła flanelowe są grubsze pod względem materiału niż prześcieradła bawełniane, proces, w którym mieszanki materiałów są ze sobą tkane, nadal umożliwia cyrkulację powietrza. Prześcieradła flanelowe mają również właściwości odprowadzania wilgoci, co może zapobiegać zawilgoceniu prześcieradeł od normalnych płynów ustrojowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *