Przepisy obowiązujące na placu budowy – co mówią na temat magazynowania wody?

Plac budowy to specyficzne miejsce, które powinno być właściwie zabezpieczone i chronione przed wstępem osób trzecich. Na placu budowy sporo jest wykopów, pracują specjalistyczne maszyny, bywają też ciężkie materiały budowlane. Na teren budowy zdecydowanie więc nie powinien wchodzić nikt niepowołany. Warto również pamiętać, że na placu budowy obowiązuje wiele przepisów, szczególnie tych dotyczących prawa budowlanego. Warto je znać, aby nie mieć problemów w razie jakiejkolwiek kontroli.

Na każdym placu budowy potrzebna jest woda w odpowiedniej ilości. Jest ona niezbędna do prac budowlanych realizowanych na różnych etapach powstawania obiektu. Ilość potrzebnej wody jest ściśle związana z tym, jaką przyjmie się technikę stawiania murów. Jeśli jest to tradycyjne murowanie na mokro, zużycie wody może być faktycznie spore. Zużycie wody można natomiast znacznie obniżyć, jeśli zdecydujemy się na budowanie z gotowych prefabrykatów. Nie zmienia to jedna faktu, że na budowie musi znajdować się woda. Co może być dosyć trudne, jeśli nie ma jeszcze podciągniętej wody z wodociągów lub też wykonanej studni głębinowej. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest dostarczenie wody na budowę i zmagazynowanie jej tam.

Solidne, sprawdzone, dobrej jakości zbiorniki

Woda do potrzeb budowlanych powinna znajdować się w odpowiednich zbiornikach, które zapewnią jej wysoką jakość nawet po wielu tygodniach magazynowania na placu budowy. Zbiorniki oczywiście nie musza być aż tak wymagające jak zbiorniki na wodę pitną czy zbiorniki chemoodporne, wymagają jednak odpowiedniej jakości, solidnego wykonania oraz dbałości o wszelkie detale. Zbiorniki na wodę na placu budowy powinny znajdować się w łatwo dostępnym miejscu, być wyposażone w instalacje, które ułatwia jej szybkie i bezproblemowe pobieranie. Pamiętajmy, że zbiornik nie powinien być narażony na uszkodzenia i zniszczenia, najlepiej też, aby znajdował się w cieniu, dzięki czemu woda nie będzie się bez potrzeby nagrzewała. Wybierając zbiornik na plac budowy dobrze jest najpierw umiejętnie ocenić i obliczyć, ile wody będziemy potrzebowali w czasie całego procesu budowlanego. Jeden większy zbiornik będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż mniejszy, który będzie trzeba w czasie prac budowlanych napełniać ponownie co najmniej raz.

Dobra firma, bezproblemowe użytkowanie

Jeśli chcemy mieć pewność, że zbiornik na wodę na budowie będzie sprawdzał się bezproblemowo, dobrze jest szukać producentów, którzy mają renomę, wiedzę i doświadczenie w stawianiu tego rodzaju zbiorników. Najlepiej skorzystać z usług firmy, która zajmuje się takimi pracami kompleksowo – od projektu, przez dopasowanie do potrzeb i miejsca, aż po wykonanie i wszelkie prace gwarancyjne. Choć taki zbiornik może być sporą inwestycją i zwiększać koszty inwestycji budowlanej, warto go kupić. Z pewnością przyda się nie tylko na wodę na budowie – można go później wykorzystać także do innych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *