Przenośniki taśmowe w dobie współczesnej cyfryzacji – jaka zależność?

Rosnąca cyfryzacja na całym świecie zaowocowała zwiększoną wydajnością istniejących maszyn oraz zwiększonym bezpieczeństwem i przewiduje się, że zwiększy popyt na zaawansowane systemy przenośników. Producenci oferujący rozwiązania takie jak przenośniki taśmowe Primacon wdrożyli automatyzację i analizy w celu ulepszenia swoich produktów i usług oraz wzbogacenia doświadczeń klientów.

Koncepcja sprzętu cyfrowego przekształciła producentów z dostawców posiadających „tylko sprzęt” w dostawców „sprzętu, oprogramowania i usług”, co doprowadziło do wprowadzenia nowych modeli biznesowych. Producenci systemów przenośnikowych wykorzystują nowe modele do budowania bazy lojalnych klientów i generowania stałego strumienia przychodów. Branża łańcucha dostaw na całym świecie przechodzi ciągłą transformację i znacząco wpływa na podstawy magazynowania i dystrybucji.

Te przemiany są związane z rosnącymi technologiami, które wypełniają lukę między operacjami w łańcuchu dostaw a klientami. Rosnące technologie, takie jak cyfrowe bliźniaki i platformy informatyczne, trafiają do systemów przenośników, wzmacniając łańcuch wartości, a tym samym działają:

  • wydajnie

  • efektywnie kosztowo.

Cyfryzacja utorowała drogę producentom systemów przenośników do wprowadzenia nowych modeli biznesowych opartych na wykorzystaniu lub wydajności sprzętu. Kilka firm nieustannie dąży do usprawnienia operacji logistycznych i montażowych. Na przykład wspierając różne branże dzięki swoim zaawansowanym produktom i przekonującym usługom dla klientów. Każda taka firma technologiczna skupiająca się na zaawansowanej technologii przenośników, automatyzacji, systemach stanowisk pracy i technologii montażu jest mile widziana na dzisiejszym rynku. Cyfryzacja stworzyła kilka możliwości w różnych procesach w łańcuchu wartości systemu przenośników, od projektowania produktu po produkcję, sprzedaż i usługi posprzedażowe.

Opierając się na zróżnicowanych potrzebach konsumentów, dostawcy systemów przenośnikowych wprowadzają na rynek nowe produkty, korzystając z danych zebranych ze sprzętu w procesie digitalizacji. Zatem rosnąca cyfryzacja jest jednym z istotnych czynników, które przyspieszyłyby popyt na zaawansowane systemy przenośników w okresie prognozy.

Nowości w systemach przenośnikowych a lokalizacja

Pod względem geograficznym największy udział w rynku systemów przenośnikowych w 2019 r. Miał Azja i Pacyfik, a następnie Ameryka Północna i Europa. Ponadto przewiduje się, że w okresie prognozy najwyższe tempo wzrostu odnotuje region Azji i Pacyfiku. Rynek systemów przenośników jest podzielony na typ systemu, typ taśmy, przemysł i geografię. W zależności od typu systemu rynek dzieli się dalej na napowietrzne, podłogowe, rolkowe, taśmowe i inne. Segment taśm stanowił największy udział w całym rynku w okresie prognozy. W zależności od rodzaju taśmy rynek jest dalej dzielony na lekkie, średnie i ciężkie. W 2019 roku segment średni miał znaczący udział w światowym rynku systemów przenośnikowych. W oparciu o branżę rynek jest podzielony na żywność i napoje, motoryzację, lotniska, logistykę, metale i górnictwo i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *