Praca w biurze turystycznym – czy potrzebne będą studia kierunkowe?

Branża turystyczna nieustannie się rozwija i daje wiele możliwości osobom, które właśnie w tej dziedzinie chcą się rozwijać zawodowo. Otwarcie własnego biura turystycznego jest dla wielu specjalistów spełnieniem marzeń. Zanim jednak zaczną pracować na własny rachunek, musza poznać branżę od środka i przez pewien czas popracować dla kogoś.

Rozwój branży turystycznej jest widoczny także w ofercie kształcenia na wielu uczelniach i w szkołach policealnych czy centrach kształcenia ustawicznego. Osoby, które chcą się rozwijać w branży turystycznej mogą studiować turystykę i rekreację czy zdobywać doświadczenie w zawodzie technik ruchu turystycznego. Do wyboru jest całkiem sporo i osoby, które chcą związać swoją przyszłość z branżą turystyczną z pewnością mają z czego wybierać. Takie kształcenie to dobry początek dla późniejszego szukania pracy chociażby w biurze turystycznym czy w firmach zajmujących się organizacją wczasów, kolonii czy innych mniej lub bardziej zorganizowanych wyjazdów.

Niekonieczne wykształcenie kierunkowe

Choć wydawałoby się, że w biurze turystycznym przydałoby się mieć wykształcenie kierunkowe, w rzeczywistości nie jest ono obligatoryjne dla osób, które chciałyby szukać zatrudnienia w branży turystycznej. W wielu biurach podróży poszukiwani są przede wszystkim pracownicy biurowi, którzy prawdziwego zawodu uczą się w praktyce i doświadczenie zdobywają w miarę lat pracy. Sporo ogłoszeń związanych z pracą w turystyce znajdziesz na portalu Aplikuj.pl oraz na innych stronach z typowymi anonsami o pracę. Jeśli wczytamy się w treść takich ogłoszeń, okazuje się, że pracodawcy wcale nie wymagają wykształcenia kierunkowego i jego brak nie zamyka osobom szukającym pracy drogi do takiego zatrudnienia. W rzeczywistości liczą się bowiem takie umiejętności, jak dobra organizacja, terminowość, sumienność, szybkie wykonywanie obowiązków. Bardzo ważna jest też znajomość języków obcych, nie tylko tych popularnych, ale również tych bardziej niszowych. Wielu kwestii związanych z samą turystyką można natomiast nauczyć się już w czasie pracy.

Bardzo ważne jest doświadczenie

W turystyce doskonale radzą sobie przede wszystkim te osoby, które mają spore doświadczenie w branży, pracowały już w biurach turystycznych lub miały praktyki w firmach zajmujących się organizacją zagranicznych imprez czy podobnych wyjazdów. Wiele osób, które na turystyce świetnie zarabiają, prowadzą biura podróży czy zajmują się obsługą ruchu turystycznego, w rzeczywistości nie ma wykształcenia kierunkowego, a czasem nawet nie mają żadnych ukończonych studiów wyższych. W tej branży nie jest to żadna przeszkoda. Jeśli więc chcemy pracować w biurze turystycznym i widzimy atrakcyjne ogłoszenie pracę, warto po prostu aplikować i mieć nadzieję, że nasze dokumenty aplikacyjne zostaną zauważone wśród innych podobnych aplikacji.

Przeczytaj także:
Wymarzony zawód – jak go znaleźć?
Jaki wpływ mają studia na wybór naszej ścieżki zawodowej?
Praca za granicą – jak skutecznie szukać ogłoszeń?

One thought on “Praca w biurze turystycznym – czy potrzebne będą studia kierunkowe?

  1. Nie cierpię wampirów emocjonalnych, czyli osób, które wysysają z nas dobrą energię, dołują, krytykują i poniżają. Miałam taką osobę w miejscu pracy i współpraca była naprawdę fatalna. Długo nic z tym nie robiłam, aż w końcu szukałam rozwiązań i przeczytałam sporo poradników. Na https://czlowiek.info/toksyczni-ludzie-nie-pozwol-im-wplywac-na-twoje-zycie możecie znaleźć fajnie opisane przykłady toksycznych zachowań, dzięki czemu można nauczyć się przed nimi bronić. Warto sprawdzić, jak się pozbyć wampirów emocjonalnych. Toksyczni ludzie najlepiej, aby się trzymali z daleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *