Praca marzeń, czyli rób to, co kochasz

Jeśli w każdą niedzielę na samą myśl o rozpoczynającym się tygodniu pracy ogrania Cię potężny smutek, tracisz apetyt, a w nocy cierpisz na bezsenność to wiedz, że przyczyną dolegliwości nie jest dzień tygodnia zwany poniedziałkiem, tylko Twoja praca. Możesz tkwić w niej latami i pod koniec każdego weekendu przeżywać katusze lub spróbować ją polubić. Idealnie będzie jednak dopiero wtedy, kiedy zaczniesz robić to, co naprawdę lubisz. Myślisz, że to niemożliwe?

Początki nie będą łatwe

Droga do zawodowego szczęścia nie jest prosta ani usłana różami, ale warto podjąć ten wysiłek, aby docelowo znaleźć się w takim punkcie, o jakim zawsze marzyliśmy. Interesujesz się tańcem? Przeszukując Pracuj.pl pewnie nie trafisz na ofertę związaną z występami w teledyskach, ale może jakaś szkoła tańca poszukuje właśnie trenera? Obawiasz się, że masz za małe umiejętności? Podszkol się więc w danej dziedzinie! Zapisz się na profesjonalny kurs, zacznij jeździć na szkolenia lub odwiedź darmowe warsztaty taneczne. Praktycznych poradników możesz poszukać również w internecie. Czytaj, ucz się i chłoń wszystko, co mieści się w zakresie Twoich zainteresowań. Poszerzaj wiedzę i zbieraj niezbędne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłości.

Nie poddawaj się

restauracja słubiceZanim zaczniesz robić to, co kochasz pamiętaj, że sukces nie jest dziełem przypadku. Musisz włożyć masę energii i swojej pasji, by go wypracować. Samo nic się nie zrobi. Czasem trzeba będzie zacisnąć zęby i w duchu powtarzać sobie, że wszystko będzie dobrze. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy przez kilka lat będziemy wykonywać zawód nie przynoszący nam oczekiwanej satysfakcji. Nie do przecenienia są jednak płynące z niego konkretne korzyści finansowe. Jeśli więc marzysz o otwarciu własnego biznesu, to z każdej pensji od aktualnego pracodawcy odkładaj część zarobków. Nawet niewielkie sumy z czasem zmienią się w znaczącą kwotę, która ułatwi Ci porzucenie nielubianej pracy na etacie i założenie swojej firmy. Możesz także starać się o dotację z UE na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub nawiązać współpracę z lokalnym start-upem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *