Pomysły projektantów z Szczecina na wykorzystanie cegły w domu

W domowych wnętrzach umiejętność wykorzystania jednego materiału i sprawiania, że wygląda on na sto różnych sposobów, stanowi niezwykłą atrakcyjność całego projektu. Cegła jest materiałem, który może wyglądać naturalnie, ale wiemy, że jest to produkt stworzony przez człowieka. Od charakterystycznego czerwonego koloru do najjaśniejszej żółci, cegła może zaoferować wiele rozwiązań dla każdego domu. Cegła może ogrzewać Twój dom w zimie i chłodzić latem. Od nowoczesnego miejskiego loftu po historyczny wiktoriański dom, spójrz, jak cegła może zmienić wygląd Twoich wnętrz.

Cegła – naturalna i nietknięta

Ze wszystkich materiałów budowlanych przeznaczonych do budowy, cegła jest jedną z niewielu, które można pozostawić nietkniętą i nadal pozostają piękne po latach zużycia. Zewnętrzne mury ceglane są uwielbiane w dzielnicach, w których tradycja i dojrzałość przetrwały przez lata. Naturalny urok cegły jest ponadczasowy, a większość nabywców domu zapłaci więcej za murowany dom i zinterpretuje to jako inwestycję.

Cegła w różnych formach

Cegła może pełnić wiele funkcji estetycznych dla różnych opcji projektowych w Twoim domu. Skały o rozmiarach głazów, które są ręcznie wykonane lub formowane za pomocą metody mechanicznej, można użytkować na ogrom różnych sposobów. W kominkach, ścianach wewnętrznych i obszarach czy werandzie cegła upiększa każdy ten element bez większego wysiłku. Aby uzyskać niestandardowy wygląd, wystarczy odwiedzić lokalnego rzemieślnika lub murarza, aby zobaczyć, jak układa cegłę w różnych stylach i jakie kształki klinkierowe ma do zaproponowania. Cegła występuje w różnych szorstkich fakturach przypominających naturalne formy i może być układana w przypadkowych lub wzorzystych formatach.

Zostaw kolor, zachowaj teksturę

Naturalna cegła jest piękna sama w sobie, tak samo jest z teksturą. Podczas rekonstrukcji lub wykończenia wnętrz można pomalować cegłę, która jest uszkodzona lub ma nieestetyczne plamy, aby ożywić wygląd ścian. Farba jest niedroga i może bez trudu przekształcać wnętrze przestrzeni. Ponieważ cegła ma naturalną symetrię w swoich wzorach i fakturze, pomalowanie jej może być realną opcją dla stworzenia indywidualnego wnętrza pasującego do dowolnego schematu kolorów.

Użyj cegły jako dodatku

Aby uzyskać czysty i wyrafinowany wygląd, używaj cegły jako tła dla ścian, obrazów i rzeźb. Możesz połączyć płytę gipsową wraz z przylegającą ceglaną ścianą i z dodatkiem sztukaterii naściennej – aby połączyć ze sobą te wykończenia w najbardziej efektywny sposób. Cegła może być używana jako ściana akcentująca lub może być łączona z innymi eksponowanymi materiałami, aby nadać pomieszczeniu rustykalny, a jednocześnie współczesny charakter.

Im więcej ceglanych spoin zostanie w Twoim domowym projekcie odsłoniętych, tym bardziej rustykalne i swobodne będzie ostateczne, stworzone w ten sposób wrażenie estetyczne. W zależności od tego, jak bardzo formalnego wyglądu szukasz, na pewno znajdzie się zarówno układ cegieł jak i tekstura, które pasują do Twojego stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *