Podstawowe cechy magazynów klasy A

Szybki rozwój gospodarczy sprawia, że z roku na rok przybywa inwestycji. Największym przejawem takiego stanu rzeczy jest coraz większe zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Obecnie coraz mniej firm decyduje się na budowę magazynów, korzystniejszym rozwiązaniem okazuje się wynajem. Magazyny mogą być różne i ich wybór zależy od składowanego towaru.

Szybki rozwój gospodarczy sprawia, że z roku na rok przybywa inwestycji. Największym przejawem takiego stanu rzeczy jest coraz większe zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Obecnie coraz mniej firm decyduje się na budowę magazynów, korzystniejszym rozwiązaniem okazuje się wynajem. Magazyny mogą być różne i ich wybór zależy od składowanego towaru.

Czym są magazyny klasy A?

Magazyny klasy A to powierzchnie o najwyższych standardach wśród wszystkich dostępnych magazynów. Aby powierzchnia mogła być zaliczona do takiej klasy musi oczywiście spełniać określone warunki. Choć takie magazyny są bardzo kosztowne, tak więc również droższe w wynajmie to zapotrzebowanie na tego typu powierzchnie jest duże. Wielu przedsiębiorców ze względu na rodzaj składowanych towaru jest po prostu zmuszona do korzystania z takich właśnie powierzchni.

Magazynu klasy A muszą spełniać odpowiednie kryteria zarówno pod względem lokalizacji, jak i komunikacji. Budynek musi mieć odpowiednią głębokość, wysokość, przepisami określone jest także na przykład rozmieszczenie filarów, nośność posadzki. Kolejna rzecz to odpowiednie oświetlenie, zwraca się również ogromną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa BHP. Magazyn musi mieć też określoną ilość bram, powinien być przystosowany dla samochodów i ich kierowców. Wynajęcie magazynu klasy A jest dość kosztowne, ale niekiedy składowanie towarów w innych przestrzeniach jest po prostu niemożliwe.

Gdzie wynająć magazyn?

Lokalizacja magazynu jest kluczowa dla powodzenia przedsięwzięcia. Od tego, gdzie wynajmiemy magazyny w dużej mierze powodzenie biznesu oraz jego rozwój. Dobrym rozwiązaniem są magazyny klasy A w Szczecinie. Ten region jest bardzo dobre rozwinięty gospodarczo, także nic dziwnego, że właśnie w tam przedsiębiorcy decydują się na wynajęcie powierzchni magazynowych. Zobacz tutaj jakie magazyny do wynajęcia w Szczecinie posiadają klasę A.

Oczywiście to nie koniec warunków, jakie musi spełnić magazyn klasy A. Lokalizacja jest w tym wypadku kluczowa. Taki obiekt musi mieć dobry i łatwy dojazd, powinien być zlokalizowany blisko dróg ekspresowych czy autostrad – w odległości nie większej, niż 10 km. Zwraca się uwagę również na widoczność parku logistycznego, w pobliżu magazynu nie mogą być usytuowane żadne budynki mieszkalne.

Nowoczesne magazyny do wynajęcia w Szczecinie są dostępne praktycznie od ręki. Wybór powierzchni magazynowych jest bardzo duży, także każdy przedsiębiorca powinien znaleźć odpowiedni obiekt. Pamiętajmy, że wynajęcie magazynu wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Trzeba myśleć przyszłościowo, przeanalizować koszty, zrobić prognozę na przyszłość, aby firma mogła się rozwijać. Odpowiedni magazyn to podstawa.

Rosnące zapotrzebowanie na magazyny klasy A rośnie, także powstaje coraz więcej parków magazynowych zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach, które spełniają wszystkie, rygorystyczne warunki. Wynajęcie magazynu musi się opłacać, sposób składowania towarów jest ważny, muszą być dobrze zabezpieczone, aby firma nie była później stratna. Nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem magazynu do wynajęcia w klasie A, bo powstaje ich coraz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *