Podpowiadamy, jak wygrać dowolny konkurs plastyczny!

Udział w konkursach plastycznych ma wiele zalet. Są doskonałą okazją do przyspieszenia kariery artysty i rozwoju sieci kontaktów. Pozwalają także szczególnie wschodzącym artystom na zaprezentowanie swojej pracy krytykom i odkrycie ich opinii publicznej. Większość artystów bierze udział w konkursie z nadzieją na wygraną.

Ale jak sobie z tym poradzisz? Pomyśl o tym, zanim wejdziesz na Fajnekonkursy.pl aby znaleźć najnowsze konkursy plastyczne, w których chcesz wziąć udział.

Dlatego chcielibyśmy podzielić się z Tobą najważniejszymi wskazówkami, które pomogą Ci wygrać Konkurs plastyczny , jaki tylko sobie wybierzesz.

Wygrywasz wykonując dobrą pracę, która się wyróżnia

Zadaj sobie te dwa pytania:

Czy Twoja praca jest wystarczająco dobra, aby wygrać konkurs?

Studio Tatuażu WarszawaNiektórzy artyści próbują ukryć swój brak umiejętności i wiedzy za skomplikowanymi technikami i drogimi materiałami. Niektórzy po prostu nie próbują malować rzeczy lub przedmiotów, które są dla nich zbyt trudne. Możesz początkowo uciec od tego podejścia, a nawet zostać wstępnie wyselekcjonowanym, ale nie wygrasz konkursu z tą strategią.

Czy twoja praca się wyróżnia?

Są duże szanse, że na twoją twórczość wpłyną Twoi ulubieni artyści i ich praca, co jest w porządku. Nie kuś się jednak naśladowaniem ich stylu, zawsze staraj się być sobą. Ponadto obraz bardziej się wyróżnia niż niedokończony szkic. Dzieło prowokujące do myślenia, które może wywrzeć wpływ na otaczające go społeczeństwo, zostanie docenione przez doświadczenie czysto estetyczne.

Wygrywasz, wiedząc, co organizatorzy chcieliby zobaczyć.

O ile możesz się obawiać tego oświadczenia, proces oceny sprowadza się do subiektywnych decyzji podjętych przez panel. Mówiąc najprościej, muszą polubić swoją pracę. Nawet gdy sędziowie starają się być w większości obiektywni, wybierają pewne rodzaje sztuki. To samo dotyczy organizatorów konkursu. Chcą być kojarzeni z pewnym rodzajem sztuki. Zbadaj to, zanim prześlesz swoje dzieło. Jeśli organizatorzy konkursu i sędziowie promują prace, które są zgodne z tym, co chcesz zgłosić, idź na całość. Jeśli nie, możesz zostać finalistą, ale nie wygrasz ich konkursu.

Pamiętaj również o wszelkich statystykach, które nie będą działać na twoją korzyść. Jeśli jesteś jednym z pięciu tysięcy uczestników biorących udział w konkursie, szanse na wygraną są bardzo niskie. Są szanse, że będziesz konkurował z przynajmniej garstką znanych i uznanych artystów, więc jeśli nie jesteś jednym z nich, wygrywanie może być bardzo trudne.

Wygrywasz, pokazując jury, że masz spójną, wysokiej jakości pracę i wiesz, jak ją przedstawić.

Organizatorzy konkursu zawsze chcą mieć pewność, że promują kogoś poważnego i profesjonalnego. Powód tego jest prosty: to sprawia, że wyglądają dobrze! Przygotuj odpowiednio swoje zgłoszenie. Zwycięstwo w konkursie ma znacznie mniej wspólnego ze stopniem artystycznym, wieloletnim doświadczeniem, a czasem nawet talentem. Niezwykła utalentowana osoba, której brakuje powyższego, nie ma wielkich szans.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *