dobry endokrynolog gdynia

Podolog leczenie grzybicy stóp

Jest to duża grupa grzybów, które atakują skórę i paznokcie, co powoduje dyskomfort u ludzi na stopach. Ten rodzaj infekcji może powodować swędzenie, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry znajdującej się między palcami lub na wierzchu stopy. Chociaż podiatrzy mogą określać ten problem po prostu jako “stopa sportowca”, nie ma on wiele wspólnego ze sportem – dotyka każdego, kto ma kontakt z zakażonymi zwierzętami.

Leczenie grzybicy stóp przez podologa obejmuje zabiegi podologiczne, takie jak:

– usuwanie swędzących łusek;

– podawanie środków przeciwgrzybiczych;

  • nakładanie cienkich powłok przeznaczonych dla podologów w postaci maści, sprayów lub pudrów. Są to przeciwzapalne środki dezynfekujące stworzone specjalniedla podologów.
  • wymrażanie kurzajek warszawa

W leczeniu podologicznym grzybicy stóp zwykle przestrzega się higieny pacjenta – myje się stopy mydłem przeciwgrzybiczym, dokładnie je osusza i używa specjalnej szczoteczki do usuwania nadmiaru cząstek naskórka. Aby zapobiec nawrotom zapalenia pododermatologicznego konieczne jest noszenie skarpetek z naturalnych włókien, które ułatwiają cyrkulację powietrza, a poza domem noszenie kapci lub sandałów. Podolog zaleca również regularne wizyty podczas wilgotnej pogody, kiedy grzyby rozprzestrzeniają się bardzo szybko.

Leczenie infekcji podologicznych może być konieczne, jeśli zapalenie podskórne nie ustępuje samoistnie lub powraca częściej niż raz na 6 miesięcy. Konsultując się z podologiem możesz pozbyć się różnych rodzajów grzybów atakujących Twoje paznokcie,które pomogą Ci pozbyć się chorób podologicznych na dobre.

Aby dowiedzieć się, czy podolog jest dla Ciebie odpowiedni, odwiedź stronę internetową. Tam możesz przeczytać więcej o zabiegach podologicznych, zapoznać się z podologami pracującymi w centrum miasta oraz zarezerwować online wizytę na badanie stóp lub uzyskać diagnozę podologiczną poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *