Pociągiem przez Indie – odkryj ten magiczny świat!

Najlepszym sposobem na zwiedzenie Indii nie jest samolot, ale podróż w niesamowitym indyjskim pociągu. Żadna wizyta w Indiach nie jest kompletna bez przeżywania zgiełku indyjskich stacji kolejowych oraz bezpiecznej i wygodnej podróży indyjskim pociągiem ekspresowym.

Możesz bezpiecznie zapomnieć o multimedialnych obrazach przeludnionych pociągów podmiejskich z ludźmi siedzącymi na dachu. Na długich dystansach specjalnych linii kolejowych, wszystkie miejsca siedzące są zarezerwowane i jest to:

  • bezpieczny

  • cywilizowany

  • niedrogi

  • wygodny

sposób poruszania się po Indiach. Nawet, jeśli chodzi o duże odległości, takie jak Bombaj do Delhi, Delhi do Varanasi lub Delhi do Udaipur, mogą być realizowane efektywnie czasowo dzięki nocnym pociągom z centrum miasta do centrum miasta, oszczędzając również rachunek za hotel.

Trzecia co do wielkości sieć kolei pasażerskich na świecie – w Indiach!

Dzięki 63 000 km tras kolejowych i 6 800 stacji kolejowa sieć pasażerska w Indiach jest trzecią co do wielkości na świecie po Rosji i Chinach, a największą na świecie pod względem liczby kilometrów. Indyjskie koleje są największym na świecie pracodawcą, zatrudniającym ponad 1,5 miliona pracowników.

Pociągi w Indiach jeżdżą niemal wszędzie, a na ogół można założyć, że można podróżować pociągiem między dowolnymi dwoma miastami indyjskimi lub większymi miastami, długością i szerokością kraju.

Czy potrzebujesz rezerwacji?

Tak, potrzebujesz. Musisz zarezerwować miejsce lub miejsce postoju dla wszystkich dalekobieżnych podróży pociągami indyjskimi, nie możesz po prostu pojawić się i wskoczyć. Rezerwacje są teraz całkowicie skomputeryzowane. Rzeczywiście, dobrze rozbudowana sieć internetowa pozwala każdemu spokojnie uzyskać rezerwację.

Czy pociągi są całkowicie objęte rezerwacją?

Tak, często tak jest i to mowa nawet o tygodniach czy miesiącach rezerwacji wcześniej. Więc powinieneś dokonywać rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem. Zobaczysz tablice informacyjne w biurach rezerwacji w największych miastach, pokazujące dostępność miejsc w głównych pociągach z tego miasta w ciągu najbliższych kilku tygodni. W rzeczywistości, jeśli wejdziesz na oficjalną stronę indyjskich kolei również możesz sprawdzić dostępność w głównych stacjach, a najwcześniejsza data dostępnych miejsc pozwoli Ci zobaczyć następną datę, w której dostępne są miejsca do w kluczowych pociągach opuszczających każdą z najważniejszych stacji.

Jednak teraz czas na dobre wieści. W wielu popularnych pociągach znajduje się specjalna ilość zarezerwowana dla turystów zagranicznych, co oznacza, że ​​obcokrajowcy mogą znaleźć ograniczoną liczbę miejsc dostępnych w pociągach, które są wyprzedawane dla indyjskich podróżnych. Nie zapomnij jednak, że będzie Ci potrzebna wiza! Jeśli jej nie masz – zajrzyj na stronę https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-indii/ i zajmij się tematem już teraz.

Kiedy można zacząć rezerwować? Zwykle 120 dni przed wyjazdem. Niektóre pociągi międzymiastowe na krótkich dystansach mogą otwierać się rezerwacje w mniejszym czasie np. na 15 dni wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *