Planujesz zakup nieruchomości w Szczecinie? O tym musisz wiedzieć!

Mieszkańcy Szczecina doskonale zdają sobie sprawę, że zakup dobrej, sprawdzonej nieruchomości to nie lada wyzwanie i należy się do niego dobrze przygotować. Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura nieruchomości, które ma doświadczenie w pośrednictwie w obrocie rożnego rodzaju obiektami czy ziemią. Dzięki temu można mieć pewność, że transakcja przebiegnie szybko i sprawnie, będziemy więc mogli w krótkim czasie cieszyć się wybraną, wymarzoną nieruchomością.

Planując zakup nieruchomości w Szczecinie warto przede wszystkim dobrze rozejrzeć się na lokalnym rynku i sprawdzić, gdzie aktualnie mają miejsce dobre inwestycje deweloperskie. Dla osób, które planują kupić nowy dom czy mieszkanie, ważna jest przede wszystkim lokalizacja oraz dobry dojazd. Osiedla mieszkaniowe najczęściej budowane są w takich dzielnicach, które są świetnie skomunikowane z wszystkimi częściami miasta. Czasem jednak można się pod tym względem nieco rozczarować – zawsze więc warto sprawdzić lokalizację, zanim przystąpimy do oglądania interesujących nas nieruchomości.

Ceny ściśle związane z konkretną lokalizacją

Ceny nieruchomości w Szczecinie są ściśle uzależnione od lokalizacji. W ścisłym centrum ceny będą zdecydowanie wyższe niż obiekty znajdujące się na obrzeżach miasta. Warto więc rozważyć, czy bardziej zależy nam na konkurencyjnej cenie czy na doskonałym położeniu. Im lepsza lokalizacja, tym więcej trzeba będzie zapłacić za konkretną nieruchomość. Oczywiście, ceny generuje nie tylko położenie, ale również jakość wykonania budynku. Obiekty budowane w nowej technologii muszą być droższe niż domy i mieszkania z rynku wtórnego, szczególnie takie, które budowane były kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Kupując nowe mieszkanie nie trzeba obawiać się o jakość wykonania czy wykończenia – deweloperzy najczęściej stosują bowiem materiały najlepszej jakości, zdając sobie sprawę z wysokich potrzeb inwestorów.

Dokładnie sprawdź poszczególne elementy konstrukcyjne

Jeśli planujemy zakup mieszkania czy domu na rynku wtórnym, warto przygotować się do tego o wiele lepiej niż na poszukiwania nieruchomości dopiero powstającej. Przede wszystkim, musimy mieć świadomość, że stare budownictwo może doskonale prezentować się pod względem wizualnym, ale za tym niekoniecznie idzie wysoka jakość pod względem technicznym. Wiele usterek, niedociągnięć czy szwankujących instalacji nie da się zobaczyć gołym okiem podczas oglądania domu lub mieszkania. Trzeba więc mieć sporo wiedzy, aby doskonale przyjrzeć się obiektowi i wiedzieć, kiedy zrezygnować z dalszego procesu zakupu. Osoby kupujące dom powinny więc zapoznać się z techniką budowlaną oraz z parametrami technicznymi poszczególnych materiałów. Podczas oglądania budynku warto zwracać uwagę nie tylko na jego wygląd, ale na wiele z pozoru nieistotnych elementów. Warto chociażby wyjść na strych i sprawdzić, jak wygląda więźba dachowa i czy dach nie grozi zawaleniem. Dobrze jest również zobaczyć, jak wygląda podmurówka betonowa, gdyż świadczy to o solidności wykonania całego budynku. Jeśli ten element jest zniszczony czy popękany, można spodziewać się, że fundamenty są osłabione i po zakupie nieruchomości trzeba będzie włożyć sporo pracy i środków, aby przywrócić budynek do dawnej świetności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *