Jaki pistolet do paintballa wybrać: poradnik dla początkujących

Podjąłeś decyzję. Czas kupić pistolet do paintballa. Rozpoczynasz badania i szybko dowiadujesz się, że jest tak wiele opcji i możliwości. Co to wszystko znaczy i co powinieneś kupić? Ten artykuł pomoże zawęzić wybór na temat tego, na jakie markery paintball naprawdę warto zwrócić uwagę.

Wybieramy pistolety do paintballa – od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą, o którą zwykle sprzedawcy pytają ludzi, jest to gdzie zamierzasz grać? Będziesz grał na zorganizowanym boisku, czy będziesz bawił się wokół własnej ziemi, czy znajomi wylądują w lesie? Odpowiedź na to pytanie poprowadzi Cię do niektórych modeli pistoletów klasyfikowanych ze względu na dopływ powietrza. Jeśli zamierzasz grać na zorganizowanym boisku, będą mieli zasoby na sprężone powietrze lub CO2. Rodzaj powietrza, do którego masz dostęp, doprowadzi cię do wyboru odpowiedniej broni.

Jeśli twój wybór pistoletu do paintballa jest ograniczony do używania zbiorników CO2, powinieneś trzymać się pistoletów do paintballa, które są stworzone do używania CO2. Należy uważać, aby wybrać markery do paintballa, które są przystosowane do emisji CO2. CO2 jest gazem ciekłym i działa szkodliwie na pistolety do paintballa, które nie są przystosowane do obsługi cieczy. Możesz kupić drogi pistolet do paintballa i uszkodzić go nie do naprawienia za pomocą zaledwie kilku zastosowań. Zalecamy więc szukanie markowych markerów paintball dobrej jakości, zaprojektowanych do pracy na CO2.

Istnieje wiele modeli pistoletów paintballowych CO2. Na pewno znajdziesz odpowiedni sprzęt do paintballa dla siebie.

Kolejne pytanie: czy jesteś graczem rekreacyjnym, czy grasz na poważnie? Istnieje kilka głównych funkcji, dlatego krótko wyjaśnimy niektóre z tych popularnych.

Jedną z głównych cech na rynku jest to, czy broń jest elektroniczna czy nie. Pistolety elektroniczne mają tryby, które pozwalają ustawić tryby strzelania markerem. Elektroniczne wyzwalacze często pozwalają na zmianę znacznika paintballa z trybu pojedynczego strzału (jeden strzał, jedno naciśnięcie spustu) na 3-strzałowy (jeden ciąg, 3 wystrzelone kule), na półautomatyczny (jeden ciąg, jeden strzał do przyspieszenia do auto, jeśli pociągniesz za spust w określonym czasie) do pełnego auto (jedno pociągnięcie, wielokrotne odpalenie). Istnieją różne funkcje, które pomagają w szybkim ostrzale z pistoletu, takie jak systemy przeciwzakłóceniowe (ACS), oczy elektroniczne itp.

Chcemy zapytać, czy jesteś osobą, która lubi rozbierać rzeczy na części i je odbudowywać? A może częściej grasz, czyścisz i odkładasz do następnego razu? Jeśli tak, kup pistolet do paintballa, który jest łatwy w utrzymaniu. Na rynku znajdziesz kilka bardzo łatwych w utrzymaniu pistoletów. Czyszczenie i smarowanie pistoletów paintball jest kluczem do ich jak największej długowieczności i szczęśliwej własności. Z drugiej strony, jeśli lubisz majstrować przy swoim sprzęcie, nie powinno być żadnych ograniczeń w wyborze. Istnieje wiele pomocy w instrukcjach, witrynach internetowych producentów i filmach pomocy na Youtube, z których możesz śmiało w tym celu korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *