Otwierasz gabinet kosmetyczny? Które niezbędne przepisy musisz poznać?

Prowadzenie gabinetu kosmetycznego wydaje się świetnym pomysłem na biznes w czasach, gdy na urodzie i wyglądzie można zarobić całkiem sporo. Jeśli jednak chcemy faktycznie zacząć realizować się w tej branży, warto do tej działalności dobrze się przygotować. Sporo jest bowiem przepisów i formalności, które trzeba będzie spełnić na samym początku.

Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej to miejsca, w których bardzo ważne są przede wszystkim zalecenia sanepidu i spełnianie najwyższych wymagań odnośnie higieny, sterylności i bezpieczeństwa realizowanych zabiegów. Gabinety kosmetyczne są dosyć często sprawdzane przez sanepidowskie kontrole, warto więc mieć wszystkie przepisy wyuczone na pamięć. Nawet niewielkie niedociągnięcia i niedopatrzenia mogą spowodować, że gabinet zostanie czasowo zamknięty. Dobrze jest również zapoznać się z przepisami dotyczącymi przeprowadzania różnych zabiegów. Nie wszystkie mogą być realizowane przez dyplomowane kosmetyczki. Zabiegi związane z ingerencją w ciało mogą wymagać pracy lekarza z uprawnieniami, najczęściej lekarza medycyny estetycznej. Trzeba również zapoznać się z formalnościami dotyczącymi zabiegów – na niektóre trzeba mieć bowiem pisemną zgodę klienta.

Dobrej jakości sprzęt

wampirzy lifting osoczeAby gabinet kosmetyczny czy medycyny estetycznej miał rację bytu i przynosił spore dochody, warto również już na początku inwestować w dobrej klasy sprzęt. Zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia są niezbędne podczas codziennej działalności salonu, do wykonywania zabiegów zapewniających stuprocentowe bezpieczeństwo klientkom. Bardzo ważne jest, by sprzęt w salonie kosmetycznym był doskonałej jakości, pochodził od sprawdzonych producentów, był regularnie serwisowany i naprawiany. Urządzenia w salonie mają również spore znaczenie wizerunkowe. Klientki już od progu mogą bowiem zobaczyć, jak dane miejsce jest wyposażone i czy faktycznie poziom tego wyposażenia odpowiada ich indywidualnym potrzebom. Jeśli w salonie będą przestarzałe i niezbyt efektowne pod względem wizualnym maszyny, raczej trzeba będzie liczyć się z tym, że nie będzie on się cieszył zbyt dużą popularnością wśród klientów.

Co jest obecnie na topie

Zanim otworzymy salon kosmetyczny czy gabinet medycyny estetycznej, warto zapoznać się z ofertą innych salonów w okolicy, a także sprawdzić, jakie zabiegi i kosmetyki cieszą się obecnie dużą popularnością wśród klientów. Może to być między innymi ,modelowanie ust warszawa zabiegi z wykorzystaniem botoksu, kwasu hialuronowego, a także wampirzy lifting, który robi prawdziwą furorę w ostatnich latach. Jest to w rzeczywistości zabieg polegający na ostrzykiwaniu osoczem bogatopłytkowym, które pobudza skórę do intensywnej regeneracji. Warto tego rodzaju zabiegi oferować w gabinecie medycyny estetycznej, gdyż pomimo popularności nie są one oferowane w wielu salonach. Takie nowatorskie rozwiązania z pewnością będą więc przyciągały nowych klientów i sprawiały, że gabinet będzie dobrze prosperował i zarabiał na siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *