Osuszanie murów Łódź – wilgoć w ścianie? Mamy na to sposób!

Powodzie, wycieki rur i inne podobne zdarzenia mogą kumulować mnóstwo wody i wilgoci w ścianach Twojego domu. Pozostawiona bez nadzoru wilgoć zniszczy integralność strukturalną budynku i doprowadzi do powstania niebezpiecznych pleśni i grzybów. Na szczęście istnieje wiele różnych sposobów na wysuszenie ścian i naprawienie problemu.

Zlokalizuj i usuń wszelkie wycieki wody w pobliżu ściany.

Jeśli pękła rura z wodą, kran lub podobne urządzenie doprowadziło do uszkodzenia i powstania wilgoci w ścianie, musisz naprawić zniszczony obiekt, zanim będziesz mógł wysuszyć wszystko. Aby poradzić sobie z drobnymi uszkodzeniami rur, spróbuj ponownie uszczelnić rurę szpachlą epoksydową. W przypadku poważnych uszkodzeń rur i uszkodzonych urządzeń wodnych konieczne może być całkowite usunięcie i zastąpienie urządzenia całkowicie.

  • Ze względów bezpieczeństwa zatrudnij profesjonalną firmę zajmującą się naprawami rur, aby poradzić sobie z nieszczelnościami w ścianie.

  • Jeśli mieszkasz w kompleksie mieszkaniowym, szkody spowodowane wodą mogą pochodzić od jednego z sąsiadów.

BNOpróżnij stojącą wodę znajdującą się w ścianie. W zależności od stopnia uszkodzenia wody ściana może zawierać znaczną ilość stojącej wody. Aby sprawdzić, należy wywierć mały otwór w ścianie o 5,1 cm od ziemi i sprawdź, czy woda wypływa. Jeśli tak, wywierć małe otwory wzdłuż ściany, aby spuścić wodę i wziąć się za osuszanie murów łódź.

Niech otwory będą umieszczone mniej więcej 5 cm) nad ziemią i umieść je w odstępie od siebie od 41 do 61 cm. Przed utworzeniem otworów znajdź kołki wewnątrz ściany. Aby uzyskać najlepsze możliwe wyniki, wierć w obszarze między tymi punktami.

Usuń bardzo uszkodzone obszary ściany, aby zapobiec długotrwałym problemom.

Może zaistnieć potrzeba rozebrania i wymiany niektórych części ściany po wystąpieniu ekstremalnych szkód wodnych. Jeśli tego nie zrobisz, dotknięte obszary mogą rozwinąć niebezpieczne formy pleśni lub grzybów, a w niektórych przypadkach narażą integralność i stabilność całej ściany. Skontaktuj się z certyfikowanym serwisem takich usług, jeśli zauważysz:

  • Czarne plamy lub smugi na suchej ścianie.

  • Wypaczone plamy na drewnianych ścianach.

  • Pęknięcia, pęcherze lub przebarwienia na drewnianych ścianach lub płytach kartonowo-gipsowych.

  • Zardzewiałe lub wypaczone miejsca na metalowych ściankach.

  • Mniejsze, rozproszone lub mokre plamy na ceglanych lub kamiennych ścianach.

Użyj wentylatorów pokojowych, aby wysuszyć małe wilgotne miejsca. Jeśli wilgoć dotknęła tylko niewielką powierzchnię ściany, możesz ją wysuszyć za pomocą standardowych wentylatorów oscylacyjnych. Aby to zrobić, umieść 1 lub więcej wentylatorów przed każdym wilgotnym miejscem i ustaw wentylatory na najwyższe ustawienie. Pomoże to usunąć wilgotne powietrze, jednocześnie aktywnie susząc wilgotne miejsca. Włącz funkcję poruszania się wentylatora, jeśli chcesz wycelować w wiele obszarów ściany za pomocą jednego urządzenia. Kup osuszacz, aby poradzić sobie z dużymi plamami wilgoci – wszystko powinno się skończyć dobrze i bez szkody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *