Opieka seniora pilnie poszukiwana – jakie kraje poszukują opiekunek?

[Artykuł sponsorowany]

Mimo pandemii koronawirusa, opiekunki osób starszych nadal nie mogą narzekać na dostępność ofert pracy. Stale odbywają się wyjazdy do Anglii i Niemczech w celach zarobkowych. Jedyna zmiana to to, że są obwarowane określonymi środkami bezpieczeństwa i większą liczbą formalności, których należy dopełnić.

Praca jako opiekunka osób starszych w czasie pandemii

Pandemia Covid-19 nie spowodowała zmniejszenia zapotrzebowania na profesjonalne opiekunki seniorów, wręcz przeciwnie. Seniorzy nadal potrzebują opieki, szczególnie ci, którzy mają za sobą Covid-19. Tym samym, osoby, które chciałyby podjąć zatrudnienie w tej profesji, mogą liczyć na dużo ofert pracy w Niemczech czy Anglii. Praca w pandemii nie jest niebezpieczna. Trzeba jedynie zachować wszelkie środki ostrożności i stosować się do zaleceń bezpieczeństwa. Seniorzy to grupa szczególnie narażona na SARS-Cov-2. Z tego powodu, opiekunka musi pamiętać o ograniczeniu kontaktów z innymi do niezbędnego minimum, zakrywaniu ust i nosa oraz częstej dezynfekcji dłoni.

Opiekunka seniora – praca w Anglii i Niemczech

Opiekunka osób starszych może liczyć na liczne oferty pracy nie tylko w kraju, ale też za granicą, szczególnie w Anglii i Niemczech. Oferty pracy dla opiekunek w Anglii można znaleźć tutaj: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-anglii/. Zapotrzebowanie na osoby pracujące w tym zawodzie, z roku na rok, wzrasta. Jest tak, przede wszystkim, ze względu na szybko starzejące się społeczeństwa europejskie. Z każdym kolejnym rokiem przybywa seniorów, a co za tym idzie – wzrasta zapotrzebowanie na opiekunów, którzy będą w stanie zapewnić im profesjonalną opiekę. Wiele rodzin chce spędzać jak najwięcej czasu z najstarszymi członkami rodziny. Niestety, nie wszyscy dysponują tak dużą ilością wolnego czasu, by móc poświęcić się opiece nad osobą starszą. Rodziny coraz częściej, zamiast odsyłać seniorów do specjalnych domów opieki, zatrudniają opiekunkę. To rozwiązanie szczególnie popularne w Anglii i Niemczech. W tych dwóch krajach, opiekunki mogą więc liczyć na wiele ofert pracy.

Praca opiekunki seniora – bezpieczny wyjazd za granicę

Opiekunki seniora, szukając pracy w Anglii lub Niemczech, powinny korzystać z ofert jedynie sprawdzonych firm, takich jak np. Promedica24. Tylko wtedy dostaną gwarancję, że wyjazd i pobyt u podopiecznego będą zorganizowane w profesjonalny sposób. Promedica24 bierze na siebie całą organizację wyjazdu. Jeśli jest konieczność wykonania testu na koronawirusa, firma również bierze to na siebie, a przy tym załatwia wszelkie inne formalności. Opiekunki podróżują busem – są zabierane spod domu i dowożone pod dom podopiecznego. Nie musza się przy tym martwić o bezpieczeństwo samej podróży. W busach podróżuje ograniczona liczba osób, a wszyscy pasażerowie mają zapewnione maseczki, rękawiczki i środki do dezynfekcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *