Okres przejściowy pomiędzy kolejną pracą – jak go przetrwać?

Okres przejściowy pomiędzy jednym a kolejnym zatrudnieniem to bardzo newralgiczny czas w życiu każdego człowieka. To moment wyzwań, ale też wielkich możliwości. Jak przetrwać ten wyjątkowo trudny okres między starą a nową pracą?

Dorabianie

Aby utrzymać płynność finansową w czasie zmiany pracy, warto do czasu znalezienia nowego stanowiska dorobić sobie niewielką sumę pieniędzy. Oczywiście dodatkowe źródło finansowe nie powinno utrudniać poszukiwań, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie praca zdalna. Może się nawet okazać, że spodoba nam się taki format pracy i postanowimy rozwijać się właśnie w tym kierunku. Warto rozglądać się za ofertami specjalistycznymi, jak i takimi, które nie wymagają doświadczenia. Szczególnie polecane będą te dotyczące copywritingu oraz grafiki komputerowej.

Czas dla siebie

Jeśli do tej pory nie miałeś czasu dla siebie, pora to zmienić. Okres zmiany pracy może okazać się swoistego rodzaju punktem zwrotnym. Brak obowiązków daje możliwość zainwestowania czasu i energii we własny rozwój, czy to fizyczny, czy umysłowy. Jeśli masz nieprzeczytane książki to najlepszy czas, aby uzupełnić te braki. Znalazłeś zakurzoną kartę na siłownię? Wróć do formy, póki nie poznałeś nowego szefa!

Zaznajamianie się z rynkiem pracy

Podczas okresu przejściowej warto przeglądać nie tylko oferty z naszej branży, lecz również z innych. Da nam to wgląd w obecny rynek pracy i pomoże usytuować się na nim. Być może okaże się, iż musimy przekwalifikować się bądź wzmocnić odpowiednie kompetencje. Informacje na ten temat znajdziemy śledząc ogłoszenia na portalach pokroju Pracuj.pl.

Rozwijanie pasji

Bywa tak, że praca często zabiera nam tak wiele czasu, iż nie starcza nam go na realizowanie naszych pasji. Okres przejściowy pomiędzy kolejnymi pracami to dobry moment na powrót do ukochanego hobby. Być może okaże się, iż jesteśmy na takim etapie, iż możemy przekuć pasję w zawód i dalsze poszukiwania pracy okażą się zbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *