Ogłoszenie o pracę

Szukanie pracy oznacza przeglądanie ogłoszeń. Jest ich wiele tyle, że część z nich można odrzucić, nawet nie interesując się potencjalnym pracodawcą. Warto nauczyć się wyłaniać we wstępnej selekcji takie, na które jest sens aplikować, bo potencjalny pracodawca zadał sobie wysiłek, aby były naprawdę interesujące.

Jakie powinno być ogłoszenie?

Idealne ogłoszenia na Pracuj.pl jest informacyjne i szczegółowe. Musi zawierać określoną ilość elementów i danych, po to, aby można je było uznać za uczciwe. Dobrze sformułowane ogłoszenia to korzyść dla kandydata, ale i dla pracodawcy. Potencjalny pracownik wie, o jaką posadę się stara, jaki jest planowany zakres pracy i przewidywane wynagrodzenie. Pracodawca może być pewien, że dostanie do ręki oferty tych kandydatów, którzy faktycznie chcą podjąć pracę w jego przedsiębiorstwie.

Wymagania

W tym punkcie powinien znaleźć się szczegółowy opis kwalifikacji, które musi posiadać kandydat, dotyczących wykształcenia czy ukończonych kursów zawodowych. Warto też napisać kilka słów o tym, co może być przydatne np. konieczność posiadania prawa jazdy czy znajomość języków obcych.

Warunki zatrudnienia

Dość istotny jest rodzaj proponowanej umowy. Najbardziej pożądana umowa o pracę jest raczej rzadkością na rynku. To spory atut pracodawcy. Nie oznacza to, że inny rodzaj umowy nie znajdzie odbiorców, byle by tylko wiedzieli, czego mogą się spodziewać. Ważne są także warunki, na jakich praca ma być wykonywana: czas, wymiar etatu czy miejsce. Dodatkową zachętą do składania aplikacji mogą być benefity pracownicze: ubezpieczenie zdrowotne czy karty sportowe.

Klauzula RODO

Ochrona danych osobowych wiele zmieniła w naszym życiu, a zamieszczenie klauzuli jest konieczne. Niegdyś wystarczyło ją skopiować, dziś dla własnego bezpieczeństwa większość pracodawców woli, aby podać konkretnego administratora, czyli jasno określoną firmę. Dla pracodawcy to także sygnał czy kandydat nie rozsyła powielonych CV w odpowiedzi na każde, dowolne ogłoszenie. Innymi słowy, może stwierdzi, jak starannie przeanalizował oferty pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *