Obrączki ślubne z grawerem czy bez?

Grawerowanie obrączek ślubnych ma wielowiekowe tradycje. Kiedyś były one znakowane ręcznie, teraz najczęściej proces ten odbywa się z użyciem lasera. Czy warto wybrać obrączki z grawerem? Co można na nich wygrawerować?

Czy warto zdecydować się na obrączki ślubne z grawerem?

Obrączki ślubne można kupić w dwóch wariantach – bez grawerunku oraz z wykonanym na zamówienie grawerem według uzgodnionego z jubilerem projektu.

Dzisiaj większość par decyduje się na grawerowane obrączki ślubne. Dlaczego warto je wybrać?

Przede wszystkim grawer na obrączkach powoduje, że uzyskują one unikatowy wymiar. Są wtedy jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i oryginalne, dlatego nie ma dwóch takich samych na całym świecie.

Grawerunek może być również wyrazem miłości oraz ważnych dla pary wartości, które reprezentowane są przez różne napisy i symbole.

Warto też wskazać, że takie obrączki ślubne można znacznie łatwiej zidentyfikować. Gdy dojdzie do zagubienia biżuterii, wtedy grawerunek staje się pomocny w jej odnalezieniu.

Gdy na obrączkach umieści się datę zaślubin, mogą one przypominać o tym ważnym dniu, by nie zapomnieć o rocznicy.

Grawer na obrączkach – w którym miejscu można go wykonać?

Najczęściej obrączki ślubne graweruje się od strony wewnętrznej, dlatego grawer nie jest wtedy widoczny podczas ich noszenia. Można wykonać go wtedy nawet na całym obwodzie pierścionka.

Również grawerunki wykonuje się na zewnątrz biżuterii, dlatego mogą one wtedy od razu przyciągać uwagę. Oczywiście, można również zlecić wykonanie grawerunku zarówno z zewnątrz, jak i od środka.

W niektórych firmach jubilerskich można też zamówić wykonanie grawerunku na rancie – obrzeżu obrączki.

Warto pamiętać, że możliwość wykonania grawerunku będzie związana z rodzajem wybranej biżuterii – jej szerokością, fakturą, zdobieniami. 

Co wygrawerować na obrączkach ślubnych?

Pary mają pełną dowolność w wyborze grawerunku na swoje obrączki ślubne. Jakie znakowanie wykonuje się wtedy najczęściej?

Dużym powodzeniem cieszą się klasyczne grawerunki na obrączkach ślubnych, które zawierają:

– Inicjały albo imiona żony i męża,

– Datę ślubu,

– Napisy, na przykład „kocham cię”, „na zawsze”,

– Symbol nieskończoności,

– Symbol serca.

Popularne są też różne sentencje w języku polskim, angielskim czy w łacinie, cytaty biblijne.

Istnieje również możliwość wykonania nietypowych grawerunków, na przykład zawierających zapis rytmu serca, odcisk palca, odręczny napis. 

Grawerunki mogą być też inne na obrączce dla Panny Młodej oraz dla Pana Młodego, a nawet mogą one tworzyć wtedy razem jedność, na przykład, gdy wygraweruje się na nich połówki serca.

Kiedy wykonać grawer na obrączkach?

Zazwyczaj grawer na obrączkach ślubnych wykonuje się przed zaślubinami, ale nie jest to konieczne. Można również zrobić to w późniejszym terminie, gdy para nie jest jeszcze przekonana co do jego rodzaju.

Grawerowane obrączki ślubne będą zatem bardzo dobrym wyborem dla zakochanych, którzy chcą, aby ten wyjątkowy dzień był przypieczętowany biżuterią jedyną w swoim rodzaju!

Sprawdzone usługi transportowe w Szczecinie
Co robić gdy masz zalaną piwnicę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *