O czym pamiętać przy zamawianiu tabliczki znamionowej?

Pierwszą rzeczą, której ludzie szukają, gdy szukają Twojego domu, jest tabliczka z nazwiskiem. Tym bardziej powinieneś pamiętać o następujących rzeczach, gdy szukasz tabliczki znamionowej dla siebie.

Niezależny dom vs apartament

Jeśli szukasz tabliczki z nazwiskiem do swojego bungalowu lub wiejskiej posiadłości, lub jakiegokolwiek niezależnego mieszkania, tabliczka znamionowa z nazwiskiem powinna znajdować się przy głównej bramie. Ewentualnie, jeśli mieszkasz w mieszkaniu, zaleca się umieścić małą tabliczkę znamionową na drzwiach lub na ścianie obok drzwi.

Na drzwiach czy na ścianie?

Kolejną kwestią, o którą powinieneś zadać sobie pytanie przy tabliczce znamionowej, jest miejsce, w którym powinieneś ją umieścić. Innymi słowy, czy powinieneś przymocować ją do drzwi czy do ściany? Jeśli zdecydujesz się przymocować ją do drzwi, będzie to oznaczać konieczność przewiercenia się przez drzwi, co jest czymś, czego nie chcesz robić. Również przy każdym wejściu w konstrukcję drzwi istnieje szansa, że oprzęt szybciej się poluzuje po jakimś czasie. W takim przypadku ściana może być lepszym rozwiązaniem. Oczywiście, nie ma sztywnych reguł, jeśli chodzi o miejsce na tabliczce znamionowej. Wszystko, co musisz pamiętać, to że powinna wyglądać dobrze i jasno przedstawiać odwiedzającej osobie pod kogo drzwi trafiła.

Kombinacje kolorów

Kolor tła, na którym tabliczka znamionowa powinna być brana pod uwagę przy wyborze tabliczki znamionowej ma ogromne znaczenie. Najlepiej wybierać kontrasty; ponieważ kontrastujące kolory sprawiają, że tabliczka znamionowa jest bardziej widoczna, wygląda wyraźnie i stylowo, potrafi świetnie podkreślić imię i nazwisko właściciela. Jeśli zdecydujesz się na przezroczysty akrylowy projekty lub szklaną tabliczkę z nazwą, upewnij się, że napis jest w takim kolorze, który jest widoczny pod ścianą.

Informacja jest kluczowa

bramy koszalinJeśli chodzi o tabliczki znamionowe, wszystkie istotne informacje powinny być wyraźnie przedstawione. Na przykład – w przypadku wielu osób o podobnych lub tych samych nazwiskach w sąsiednich domach lub w kompleksie mieszkaniowym. Włączenie numeru mieszkania i imion (zamiast tylko nazwisk) zapewnia, że odwiedzający nie będą w końcu wpadać w zakłopotanie lub nie będą zagubieni, kiedy będą szukać Ciebie i Twojego domu.

Rozmiar ma znaczenie

W zależności od tego, ile miejsca jest dostępne, ważne jest, aby wszystkie ważne informacje na tabliczce znamionowej były czytelne. Musisz upewnić się, że wybierasz tabliczkę znamionową, która jest wystarczająco duża, aby pomieścić wystarczającą ilość informacji o Twoim domu i jest czytelna. Na przykład, jeśli tabliczka znamionowa znajduje się tuż za drzwiami, zalecana wysokość liter wynosi co najmniej 3 centymetry, a w przypadku tabliczek znamionowych umieszczonych na głównej bramce minimalna wysokość drukowanej na niej informacji nie powinna być mniejsza niż 5 centymetrów.

Tabliczka znamionowa, która nie jest widoczna, nie spełnia swojej roli. W korytarzu o słabym oświetleniu lub w dowolnym miejscu, gdzie dominują cienie, najlepiej oświetlić tabliczkę znamionową za pomocą zewnętrznego urządzenia LED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *