O co warto zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna z założenia ma sprawdzać czy dany kandydat będzie dobrym pracownikiem. Jest to również dokonała okazja dla osoby ubiegającej się o posadę, która podczas spotkania rekrutacyjnego może ocenić czy warunki pracy i polityka firmy są dla niej odpowiednie. Sprawdź, o co warto zapytać rekrutera podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dlaczego warto zadawać pytania rekruterowi?

Na każdej rozmowie kwalifikacyjnej pojawia się sformułowanie typu „Czy ma Pan/Pani jakieś pytania?”. Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany daną posadą, to lepiej mieć przygotowanych kilka pytań. W ten sposób pokażesz, że zależy Ci na zatrudnieniu, a poza tym, dowiesz się, czy Twoje wyobrażenia względem przyszłego pracodawcy i działania firmy pokrywają się z rzeczywistością.

O co warto zapytać?

– Możliwości rozwoju – zadanie pytania o możliwość samorealizacji i rozwijania kwalifikacji pokaże przyszłemu pracodawcy, że jesteś osobą, która chce pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe kompetencje. W ten sposób możesz sprawdzić, jak pracodawca podchodzi do kwestii rozwoju zawodowego pracownika.
– Struktura zespołu – oczywistym jest, że chcesz wiedzieć z iloma osobami będziesz pracował oraz czy większość obowiązków wykonuje się w pojedynkę czy właśnie w zespole. Może się okazać, że lubisz realizować zadania samodzielnie, a będziesz musiał pracować z kilkunastoma osobami – albo odwrotnie, dlatego warto pytać o tę kwestię na samym początku.
– Szkolenia – pytanie o szkolenia czy kursy pokazuje, że chcesz poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. To pytanie o tyle ważne, że pokaże Ci od razu jak pracodawca podchodzi do możliwości rozwoju swoich pracowników.
– Zakres obowiązków – pytanie o Twoje codzienne obowiązki jest istotne i nigdy go nie pomijaj. Dzięki temu pokażesz, że jesteś osobą naprawdę zainteresowaną pracą. Poza tym warto wiedzieć, jakie zadania będziesz musiał realizować na co dzień oraz, czy dane stanowisko wiąże się z wyjazdami służbowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *