Nie nosisz sukienek? W co się ubrać i być elegancką?

Sukienki kojarzone są zwykle z najbardziej oczywistą kreacją pań na wszystkie okazje. Okazuje się jednak, że wiele kobiet niezbyt dobrze i swobodnie czuje się w sukienkach. Warto wtedy szukać innych ubraniowych rozwiązań, w których będziemy świetnie wyglądać, ale też czuć się jak ubrane, a nie jak przebrane.

Zanim całkowicie skreślimy sukienki, warto dokładnie przyjrzeć się temu, co obecnie można znaleźć w sklepach z odzieżą. Być może mamy jakiś uraz do konkretnego modelu czy kroju, tymczasem w innych kreacjach będziemy bardzo dobrze się czuć. Czasem panie rezygnują z sukienek bo uważają, że mają pewne mankamenty figury, które wykluczają je z grona szczęśliwych posiadaczek pięknych sukienek. Okazuje się jednak, że nowoczesne sukienki dostępne są w różnych wersjach. Bez problemu można znaleźć takie kreacje, które pozwalają na wyeksponowanie walorów figury, natomiast na ukrycie tego, co według nas jest wadą. Jeśli uważamy, że mamy zbyt masywne czy krótkie nogi, wystarczy założyć sukienkę do kostek, która idealnie maskuje niedoskonałości. Panie, które mają problem z brakiem wcięcia w talii, również bez problemu znajdą sukienki, które stworzą wrażenie ładnego odcięcia.

A co zamiast sukienek?

Jeśli nie lubimy sukienek i nic nas do nich nie przekona, można szukać innych rozwiązań. Chodzenie w spodniach nie musi być nudne i sprawiać, że będziemy wyglądać mało atrakcyjnie. Doskonałym rozwiązaniem mogą być damskie kombinezony, które są świetną alternatywą dla sukienek. Można też zdecydować się na eleganckie spodnie, które w połączeniu ze szpilkami i odpowiednio dobraną góra sprawią, że będziemy wyglądać bardzo efektownie i kobieco. Wybierając ubrania zawsze warto brać pod uwagę to, w czym dobrze się czujemy. W ubraniu przebywamy bowiem przez cały dzień. Jeśli będziemy nosić coś, co zupełnie nam nie odpowiada i nie pasuje do naszego charakteru, na pewno nie będzie to dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę. Nawet w sytuacjach, gdy po prostu musimy wyglądać elegancko, szukajmy dobrego kompromisu między tym, co wymaga okazja, a naszymi indywidualnymi upodobaniami.

Ubrania na specjalne okazje

Są sytuacje, gdy nie da się uniknąć sukienek, choćby nie wiem, jak bardzo nam one nie pasowały. Takimi ubraniami są chociażby ,ubrania weselne które w przypadku pań oznaczają przede wszystkim sukienki. Czasem można też zdecydować się na odpowiednio dopasowane bluzkę i spódnicę. Nawet, jeśli za sukienkami nie przepadamy, warto mieć w szafie choćby jedną czy dwie kreacje dyżurne, które będą jak znalazł na takie okazje, jak wesele, uroczystość rodzinna czy jakieś większe wyjście. Wybór sukienek w sklepach stacjonarnych i internetowych jest obecnie na tyle duży, że na pewno uda się znaleźć takie, które będą nam odpowiadały w stu procentach. Przy wyborze nie kierujmy się aktualną modą, gdyż wtedy co sezon trzeba będzie zmieniać zawartość szafy. Nieśmiertelna, elegancka klasyka, stonowane kroje i kolory to gwarancja, że w jednej kreacji będziemy mogły pójść na różne uroczystości w wielu nadchodzących sezonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *