Nie chcesz płacić OC? Te powody zmienią Twoje nastawienie!

Posiadanie podstawowego ubezpieczenia samochodu jest wymagane przez prawo. W razie wypadku ubezpieczenie od samochodu (od odpowiedzialności cywilnej) wymagane w polisie ubezpieczeniowej samochodu pomaga pokryć rachunki medyczne drugiej strony i szkody majątkowe. Pomaga również w opłaceniu opłat prawnych, jeśli zostaniesz wezwany do sądu w związku z wypadkiem.

Mimo tego w Szczecinie wciąż jest sporo osób które kombinują w jaki sposób uniknąć płacenia ubezpieczenia – nierzadko decydując się na niezgodne z prawem praktyki. W tym artykule ostatecznie chcemy wskazać, iż:

  • warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie samochodu
  • z ubezpieczeniem oc samochodu nie warto kombinować

Najprostszy argument? Kiedy jedziesz samochodem i wiesz, że jesteś zabezpieczony przez wysokiej jakości oc samochodowe po prostu, jedziesz ze spokojem. Takie auto ubezpieczenie może pomóc Ci zachować ochronę wszędzie tam, gdzie poniesie Cię droga, a przede wszystkim pomoże przestrzegać przepisów państwowych.

Przepisy każdego kraju określają minimalne limity pokrycia odpowiedzialności za auto, które kierowcy muszą wykupić. Limit to maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel zapłaci na pokrycie roszczenia objętego ubezpieczeniem. Możesz zwiększyć limity zasięgu poza minimalne wymagania jakie nakłada oc komunikacyjne, jeśli chcesz być jeszcze lepiej chroniony. W przeciwnym razie możesz skończy na tym, że będziesz musiał sporo wydać z własnej kieszeni, jeśli na przykład spowodujesz wypadek, który szkodzi innemu kierowcy, a jego rachunki medyczne przekraczają limity wykupionego przez Ciebie ubezpieczenia.

Wybierz oc komunikacyjne – aby pomóc chronić swoje finanse

W przypadku wypadku samochodowego możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za związane z tym koszty. Mogą one obejmować:

  • opłaty prawne
  • koszty leczenia osoby poszkodowanej
  • utracone dochody

Zakres odpowiedzialności może pomóc w pokryciu tych kosztów. Bez pokrycia OC (lub odpowiednich limitów) prawdopodobnie musiałbyś zapłacić te koszty z własnej kieszeni.

Dalej – jeśli spłacasz lub wynajmujesz pojazd, pożyczkodawca może zażądać zakupu pokrycia kolizyjnego i kompleksowego ubezpieczenia. Ponieważ pożyczkodawca lub agent leasingowy jest niejako osobą będącą wciąż właścicielem twojego pojazdu podczas całego okresu dokonywania płatności, takie ubezpieczenia mogą pomóc chronić ich inwestycje. Kompleksowe lub kolizyjne ubezpieczenie może pomóc w naprawie lub wymianie pojazdu, jeśli jest uszkodzony – to daje im pewność że podjęli dobrą decyzję oddając Ci samochód w leasing bądź udzielając na niego kredyt.

Dzięki temu też możesz po prostu chronić swój pojazd, Nawet jeśli jesteś właścicielem swojego pojazdu wprost, możesz chcieć zachować ochronę kolizyjną i kompleksową ochronę ubezpieczonego samochodu. Pomyślałeś może kiedyś co się stanie, jeśli samochód ulegnie uszkodzeniu podczas burzy gradowej? Kompleksowe ubezpieczenie może pomóc w opłaceniu napraw lub wymiany, jeśli samochód zostanie skradziony lub uszkodzony przez coś innego niż kolizja, np. spadające przedmioty lub ogień – z dodatkowym ubezpieczeniem oc które możesz znaleźć przez Ubsy też możesz mieć większy spokój.

Więcej tutaj: pomoc drogowa magdeburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *