Czy nastąpi rozbudowa Teatru Polskiego?

Dwie firmy zaciekawił pomysł na rozbudowę Teatru Polskiego. Ponadto jest szansa, że budowa rzeczywiście nastąpi,ponieważ koszt prac mieści się w budżecie. 

Przy pierwszym przetargu w budżecie województwa wyliczono na rozbudowę Teatru Polskiego 97 mln zł, a oferty były dwa razy wyższe. Dlatego z zainteresowania marszałka, któremu podlega Teatr, postanowiono zwiększyć środki które wynoszą 201 mln zł. W drugim przetargu dwie oferty zmieściły się w tym  budżecie. 

Jedna z firm z Warszawy wyceniła budowę na 196 mln złotych. Spółka Erbud również z okolic Warszawy zaproponowała 198 mln zł. Najdroższa jednak okazała się oferta Przedsiębiorstwa Budowlanego Calbud ze Szczecina,a chodzi tu o 219 mln zł.

Inwestycja ta polega na odzyskaniu przez Teatr Polski pierwotnego wyglądu, remont dotyczy też wnętrz budynku. Największą atrakcją będzie budowa trzech nowych scen będzie to scena szekspirowska, scena eksperymentalna i scena główna.

Po wyłonieniu wykonawcy, który będzie  odpowiedzialny za projekt a następnie budowę. Będzie miał na to wszystko 32 miesiące.

 

Zdjęcie : https://wszczecinie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *