Napoje jakie spożywamy w lecie – czy właściwie nawadniasz swój organizm?

W sezonie letnim, gdy temperatury są dosyć wysokie, nasz organizm traci o wiele więcej wody niż normalnie. Dlatego też szczególnie ważne jest, aby regularnie nawadniać organizm, aby dostarczać mu odpowiednią ilość płynów. Warto też przy okazji pamiętać, że bardzo ważne jest nie tylko to, ile pijemy, ale również jakie płyny. Nie wszystko jest bowiem korzystne dla funkcjonowania naszego organizmu.

Gdy w czasie upałów nasz organizm traci wodę, warto unikać napojów, które działają moczopędnie, a przy okazji wypłukują z naszego organizmu wiele cennych substancji. Należą do nich między innymi kawa i mocna herbata, które wypijamy w nadmiernych ilościach. Kawa w dużej ilości wypłukuje z naszego organizmu między innymi magnez i potas, co może prowadzić do osłabienia, zmęczenia i pogorszenia ogólnej kondycji organizmu. Podobnie jest z czarna herbatą. Jeśli nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez kawy, warto mocno ją ograniczyć i na co dzień pić ją w niedużych ilościach.

Słodkie napoje nie są wskazane

Wiele osób w czasie upałów sięga po słodkie, często gazowane napoje, a także napoje energetyczne, które w dużych ilościach są dla naszego organizmu po prostu szkodliwe. Napoje pełne są cukru, mają sporo pustych kalorii, a niewiele właściwości. Zawierają też wiele sztucznych substancji, które nie są dla naszego organizmu korzystne. Co więcej, bardzo często nie gaszą one pragnienia, a sprawiają, że chce nam się jeszcze bardziej pić. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc picie zwykłej wody, która natychmiastowo nawadnia organizm i niweluje przykre skutki odwodnienia. Na harmonyh2o.com można znaleźć sporo informacji i wiedzy na temat zdrowej, naturalnej wody oraz zalet picia wody strukturalnej, która jest najbardziej korzystna dla naszego organizmu. Woda strukturalna, nazywana także żywą wodą, jest pozbawiona wszelkich szkodliwych substancji, a jednocześnie zawiera optymalną ilość minerałów.

Na jakie skutki odwodnienia należy uważać?

Gdy w czasie upałów niewiele pijemy, a dużo się pocimy, nie trzeba długo czekać, by nasz organizm zaczął wysyłać pierwsze sygnały odwodnienia. Objawy braku wody widzimy przede wszystkim na skórze, która staje się mało elastyczna, szara i pozbawiona blasku. Mogą też pojawiać się objawy z wnętrza organizmu – dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bóle głowy, ogólne osłabienie i zmęczenie. Bardzo często taki stan zrzucamy po prostu na upał, zamiast zawsze mieć pod ręką wodę, którą będziemy regularnie popijać. Nadmierne odwodnienie może być bardzo szkodliwe dla zdrowia, gdyż wraz z potem podczas upałów tracimy nie tylko wodę, ale również sole mineralne i ważne dla naszego organizmu pierwiastki. Szybko możemy więc doprowadzić d wielu poważnych dolegliwości. W czasie upałów zawsze trzeba mieć przy sobie, w torebce czy w plecaku butelkę wody i popijać ją regularnie, także wtedy, gdy za bardzo nie chce nam się pić. Organizm z pewnością nam podziękuję za takie dbanie o jego prawidłowy stan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *