Najlepsze sposoby na… efektywne odkurzanie! Poznaj nasze triki

Odkurzacz to jeden z najcenniejszych przyrządów w naszych domach. Jest niezastąpiony w utrzymywaniu podłóg i dywanów w idealnym stanie. Co więcej, na rynku mamy obecnie naprawdę szeroki wybór nowoczesnych urządzeń. Zresztą, świetnie pokazuje to tegoroczny ranking odkurzaczy automatycznych

Jednak chociaż nowoczesne odkurzacze są łatwe w użyciu, a dodatkowo sprzątanie z ich pomocą zajmuje maksymalnie kilkanaście minut, również w tej kwestii możemy ułatwić sobie życie. Jak? Stosując opisane poniżej triki!

Odkurzaj szybciej i lepiej, ciesz się trwalszymi rezultatami!

Szczęśliwie dla nas, są rzeczy, które w Polsce są po prostu tradycją, a które pozwalają nam lepiej zadbać o stan podłóg. Kapcie dla gości, wycieraczki… Te małe przyzwyczajenia naprawdę działają na korzyść naszych podłóg! Jednak są też pewne mikrosztuczki, które pozwolą nam odkurzać lepiej i bezpieczniej, oto one!

1. Taśma malarska i odkurzacz – bardzo często czyścimy odkurzaczem meble, ściany i inne obiekty. Czasem jednak rura czy końcówka od odkurzacza zostawia na nich nieestetyczne zadrapania lub zabrudzenia. Można tego jednak z łatwością uniknąć. Jedyne, co musimy zrobić, to zabezpieczyć brzegi rury lub specjalnej nakładki papierową taśmą!

2. Znajdź małe obiekty szybko i bez wysiłku za pomocą odkurzacza. Jak? To proste! Wystarczy, że nałożyć na końcówkę rury starą pończochę. W ten sposób skutecznie pozbędziesz się kurzu, ale też bez problemu znajdziesz zagubione na podłodze drobiazgi.

3. Zadbaj o puszystość swoich dywanów. Jeśli lubisz chodniki o długim włosiu, z pewnością wiesz, że często odkształcają się one w trakcie odkurzania, a także z powodu mebli. Można temu jednak łatwo zapobiec. Wystarczy kostka lodu! Połóż lód w miejscu zagniecenia i zostaw na noc. Rano dywan będzie wyglądać jak nowy.

4. Trudno dostępne szpary odkurzymy rolką po papierze toaletowym. Większość odkurzaczy ma specjalne nakładki. Które jednak lubią nagle ginąć, kiedy są potrzebne. Czasem też są zbyt szerokie, żeby dostać się do wszystkich zakamarków. Na szczęście wystarczy papierowa rolka nałożona na rurę, żeby dokładnie odkurzyć każdy kąt. Doskonale sprawdzi się też lejek po musztardzie lub keczupie – ten trick pozwala uzyskać bardziej precyzyjne rezultaty i jest świetny podczas czyszczenia urządzeń elektrycznych.

A Ty? Znasz jakieś sztuczki ułatwiające odkurzanie? Podziel się nimi w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *