Nadmierna wilgotność w miejscu pracy – jak skończyć z tym nieprzyjemnym doświadczeniem?

Wilgoć w powietrzu jest naturalnym zjawiskiem powszechnym na całym świecie, czyli ilością pary wodnej znajdującej się w powietrzu i może być nieprzyjemnym doświadczeniem dla osób, które nie są do niego zaaklimatyzowane lub cierpią na alergie lub astmę.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wnętrze budynku może powodować nadmierną wilgoć w powietrzu lub dlaczego alergicy i / lub astma w Twoim biurze nieustannie walczą lub dlaczego stęchły zapach unosi się w budynku lub w środku? poszczególne pokoje?

Jednym z problemów jest to, że w przeszłości mógł dojść do przecieku lub powodzi w budynku, który mógł, ale nie musi, zostać odpowiednio oczyszczony, co doprowadziło do wzrostu wilgotności, a nawet pleśni. W niektórych przypadkach może nastąpić wzrost kondensacji na oknach lub ramach okiennych, co może również prowadzić do większej wilgotności powietrza w budynku.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest rola osuszacza – czy można go używać do szkód powodziowych lub rekultywacji powodzi w domach i budynkach komercyjnych? Odpowiedź brzmi: tak!

Nadmierna ilość wilgoci w budynku może potencjalnie być początkiem wielu trudnych problemów, z którymi możesz się spotkać, jeśli nie będziesz się nim zajmować profilaktycznie sposobami takimi jak osuszacze przemysłowe. Wysoki poziom wilgoci sprawi, że powietrze będzie „lepkie” i nieprzyjemne podczas cieplejszych miesięcy, jednocześnie utrzymując chłodną przestrzeń biurową w chłodniejszych miesiącach, utrudniając nagrzanie, a tym samym osuszacz jest idealnym rozwiązaniem do walki z wilgoć przez obie pory roku.

Korzyści z wynajmu lub leasingu osuszacza

Problemy, które możesz potencjalnie napotkać, dotyczą zarówno budynku, jak i zdrowia i mogą okazać się bardzo kosztownym ćwiczeniem, jeśli nadmierna wilgoć nie jest odpowiednio zarządzana. Ponieważ przepisy prawa są poddawane przeglądowi w zakresie izolacji wymaganej w domach, zwłaszcza w przypadku wynajmowanych nieruchomości, i nie zapominając o przestrzeniach komercyjnych, w których mogły wystąpić szkody spowodowane przez wodę, chcieliśmy zapewnić kilka korzyści związanych z posiadaniem lub wynajmem osuszacza przemysłowego.

Zmniejsza kondensację

Nadmierna wilgoć w powietrzu w Twoim biurze zwiększy kondensację na szklanych powierzchniach – oknach i szklanych szybach drzwiowych oraz ścianach, co może z czasem doprowadzić do uszkodzenia ram okiennych przez wilgoć i innych problemów konstrukcyjnych, zwłaszcza konstrukcji drewnianych.

Usuwa zapachy stęchlizny / wilgoci

Jak wspomniano, Twoja przestrzeń handlowa lub przemysłowa może być narażona na nadmierną ilość wilgoci w powietrzu, która jest zwalczana przez ogrzewanie lub klimatyzację podczas próby ogrzania pomieszczenia, a zatem nie rozwiązuje problemu prawidłowo. Wilgoć i ciepło w przestrzeni biurowej mogą potencjalnie powodować pleśń i pleśń, powodując, że cały budynek będzie miał zapach stęchlizny, który może być bardziej szkodliwy niż można się spodziewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *