Na temat orurowania w pojeździe

Spośród wielu dodatków i modyfikacji pojazdów, osłony takie jak orurowanie Toyota należą do najpopularniejszych, szczególnie w przypadku samochodów ciężarowych lub SUV-ów. Jednak pomimo ich popularności, toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy są one rzeczywiście opłacalną inwestycją – niektórzy twierdzą nawet, że mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Aby wyjaśnić sprawę, przedstawiamy zalety i wady zastosowania orurowania w pojeździe.

Co to jest orurowanie samochodu?

To element sprzętu instalowany z przodu pojazdu w celu ochrony przedniego końca przed uszkodzeniem w niektórych rodzajach kolizji. Niektóre projekty obejmują tylko zderzak, podczas gdy inne są wystarczająco duże, aby zakryć całą osłonę chłodnicy i/lub reflektory.

Instaluje się ten element ze względu na jego zdolność do ochrony przed uszkodzeniami podczas jazdy przez gęste liście) technicznie opisuje projekty, które chronią reflektory, a także osłonę chłodnicy i zderzak, ale często jest używany w odniesieniu do orurowania. Orurowania są zwykle wykonane ze stali lub stopu aluminium, ale niektóre nowsze wersje są wykonane z poliwęglanu i polietylenu. Różnica wagi między tymi materiałami może być znaczna, a stalowe osłony grilla są najcięższe.

Osłony grilla służą przede wszystkim do ochrony pojazdu przed drobnymi lub stosunkowo niewielkimi kolizjami. Są one najbardziej rozpowszechnione na obszarach wiejskich, gdzie bardziej prawdopodobne są kolizje z dzikimi zwierzętami, żywym inwentarzem lub gęstym listowiem. Są one również używane w wielu pojazdach organów ścigania w celu ochrony w przypadku celowych kolizji, takich jak wypychanie niesprawnych pojazdów z drogi.


Teraz, gdy lepiej rozumiemy
orurowania i do czego służą, przyjrzyjmy się ich kluczowym zaletom.

Zalety posiadania orurowania

Orurowanie zapewnia kilka różnych zalet, z których najważniejszą jest zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym gruzem drogowym i kolizjami o małej sile uderzenia. Dobrze współgrają również z innymi modyfikacjami i zapewniają wartość estetyczną, którą wiele osób uwielbia.

Ochrona przed uszkodzeniami z przodu

Nawet uderzenie w słupek światła, bramę garażową lub inny pojazd z prędkością 10 km na godzinę może spowodować wgniecenie zderzaka, pękniętą osłonę chłodnicy lub zepsuty reflektor. Nawet gałąź drzewa lub mała latająca skała mogą wyrządzić zauważalne szkody.

Tutaj przydaje się osłona jaką jest orurowanie. Jeśli ktoś beztrosko wjedzie w ciebie na parkingu lub twój nastolatek przypadkowo uderzy w hydrant przeciwpożarowy, gdy uczysz go prowadzić, osłona ta przyjmie uderzenie i pozostawi samochód bez szwanku.

Ale osłona przed zaroślami jest prawdopodobnie jeszcze bardziej przydatna poza miastem, gdy jesteś na autostradzie, nawigujesz bocznymi drogami, drogami gruntowymi lub zjeżdżasz z drogi. Ochrona przed wgnieceniami i zadrapaniami powodowanymi przez szorstkie zarośla, wzbijane kamienie i inne zanieczyszczenia to duża zaleta sama w sobie. Ale jako ochrona przed kolizjami z małymi i średnimi zwierzętami jest jeszcze lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *