Montaż klimatyzacji w domu i biurze – poradnik

Okres wakacyjny to czas, na który zarówno Szczecinianie, jak i turyści przybywający to tego zachodniopomorskiego kurortu czekają z utęsknieniem. Orzeźwienie może przynieść kąpiel w morzu, jednak nie zawsze jest ona możliwa. W jaki sposób przygotować się na nadejście fali upałów? Najprostszym sposobem będzie montaż klimatyzacji w domu i biurze. Wydajny klimatyzator szybko i sprawnie obniży temperaturę w pomieszczeniu. Podpowiadamy, jak wybrać dobrych fachowców od klimatyzacji, a także jaki system klimatyzacji wybrać.

Montaż klimatyzacji – na co zwrócić uwagę?

Montaż klimatyzacji będzie się różnił w zależności od miejsca instalacji, rodzaju zabudowy oraz typu urządzenia. Warto więc, aby wybrana przez nas ekipa miała doświadczenie w montażu urządzeń konkretnego typu i postępowała zgodnie z normami obowiązującymi w tym zakresie. Jak znaleźć firmę, która podchodzi z zaangażowaniem do zlecenia i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Odpowiedź na te informacje uzyskasz w naszym artykule.

Klimatyzacja ścienna typu split

W ostatnich latach zdecydowanie największą popularnością cieszą się klimatyzatory typu split. Urządzenia te składają się z dwóch jednostek – wewnętrznej znajdującej się w pomieszczeniu oraz zewnętrznej, która montowana jest na zewnątrz budynku. Poza ogromną wydajnością chłodzenia powietrza, dużą zaletą klimatyzatorów typu split jest fakt, że głośno pracujące komponenty klimatyzatorów znajdują się w jednostce zewnętrznej. Dzięki temu urządzenia są ciche, a korzystanie z nich nie zakłóca spokoju domowników.

Klimatyzacja Szczecin – jak wybrać firmę montażową?

Wybór firmy montażowej nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli nie mamy ani poleconej firmy, ani doświadczenia w montażu. Wybierając fachowców, powinniśmy przede wszystkim zweryfikować, czy dana firma ma odpowiednie doświadczenie. Potwierdzeniem tego może być np. ilość realizacji na terenie całego kraju oraz zdobyte certyfikaty. Szczególnie warte uwagi są te nadane przez producentów klimatyzatorów. Korzystając z usług ekipy montażowej, która jest certyfikowana przez konkretnego producenta, zyskujemy pewność uzyskania pełnej gwarancji na sprzęt. Certyfikacja producentów oznacza także, że instalatorzy odbywają szkolenia i są zaznajomieni z najnowszymi regulacjami oraz normami.

Klimatyzacja Szczecin – sprawdź ofertę Aero7 na montaż klimatyzacji w Szczecinie i okolicach!

Na co jeszcze zwrócić uwagę, aby dokonać dobrego wyboru? Oto kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie właściwej decyzji:

  1. Opinie – przed wyborem firmy montażowej sprawdź opinie w internecie. Jeśli przeważają wypowiedzi negatywne, powinniśmy podejść z dużą ostrożnością do korzystania z jej usług. Pamiętajmy jednak, że jeśli przeważają opinie pozytywne, to jedna negatywna wypowiedź nie powinna nas zniechęcić do tej firmy.
  2. Serwis – warto, aby firma poza montażem klimatyzatorów oferowała także serwis urządzeń. W przypadku uszkodzenia lub jakichkolwiek innych problemów z funkcjonowaniem klimatyzatora, ekipa będzie w stanie szybko i sprawnie nam pomóc.
  3. Asortyment – szeroka gama produktów zapewni nam dobór klimatyzatora idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Firma powinna zapewniać dostęp do różnorodnych urządzeń – zarówno pod względem parametrów, jak i designu, czy też rozmiaru. Dzięki temu klient może zainwestować w taki klimatyzator, jaki najbardziej spełni jego oczekiwania.
  4. Audyt – przed montażem wybrani przez nas specjaliści powinni odbyć wizję lokalną. Dzięki niej mogą uprzednio sprawdzić miejsce montażu i zarekomendować montaż takiej jednostki, która zapewni wydajne i sprawne działanie przez długie lata.
  5. Montaż – sama instalacja powinna przebiegać bezproblemowo i szybko. Dodatkowo urządzenie powinno być zamontowane tak, aby nie zakłócało naszego spokoju – zarówno jeśli chodzi o głośność, jak i jego umiejscowienie.

 

Najczęstsze usterki – kiedy należy skorzystać z serwisu klimatyzatorów?

Nowoczesne klimatyzatory to urządzenia, które działają bardzo sprawnie i niemal całkowicie bezawaryjnie. Zdarza się jednak, że potrzebny będzie nam profesjonalny serwis.

Do typowych przyczyn awarii można zaliczyć nieregularne wymiany filtrów, które powodują gromadzenie się zanieczyszczeń w urządzeniu i ostatecznie prowadzą do zwiększonego pobór mocy oraz mniejszej wydajności. Może również zdarzyć się, że z klimatyzatora wydobywają się niepożądane zapachy, co najprawdopodobniej oznacza rozwój pleśni lub grzybów. W takim przypadku należy niezwłocznie skontaktować się z serwisantem w celu przeczyszczenia urządzenia.

Jeśli szukasz firmy, która zagwarantuje ci profesjonalny montaż klimatyzacji w Szczecinie, zastosuj się do naszych wytycznych, a na pewno zyskasz pomoc rzetelnych fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *