Modny outsourcing a offshoring – jaka różnica?

W dzisiejszym świecie „outsourcing” stał się modnym hasłem i atrakcyjnym dla wielu firm. Niektórym może się wydawać, że po prostu przekazujesz pieniądze lub zrzucasz swoją pracę na kogoś innego, siedząc w swoim wysokim krzesełku i żądając usług, których tak naprawdę nie oferujesz, lub bierzesz kredyt za pracę, której sam nie wykonałeś. Kiedy patrzysz na to w ten sposób, możesz popełniać wielki błąd.

Istnieje jednak wiele poziomów i dynamik związanych z outsourcingiem, o których możesz nie wiedzieć, od wyższej jakości pracy po wyższy wskaźnik produktywności. Ale zanim przejdziemy do zalet outsourcingu, porozmawiajmy o tym, czym tak naprawdę jest outsourcing, na przykładzie tego jak działa popularny w Polsce outsorcing pracowników z Ukrainy.

Outsourcing a offshoring

Outsourcing to metoda wykorzystywana przez firmy do „pozyskiwania” różnych usług lub umiejętności, których same nie są w stanie zaoferować. Jest to szczególnie korzystne w przypadku przeciążenia pracą, napiętego harmonogramu lub gdy potrzebny jest określony wydruk, na przykład: tylko dlatego, że jesteś lokalną drukarnią, nie musi oznaczać, że jesteś w stanie zapewnić wysokiej jakości druk 3D i Świadczenie usług. Z drugiej strony to, że nie oferujesz tych usług, nie oznacza, że ​​powinieneś po prostu stracić potencjalnego klienta. Tu i teraz takie drastyczne środki nie są już potrzebne.

Cała branża zrodzona z przykładów dokładnie takich jak ten, różne firmy pracujące razem w stylu rynku masowego, aby pomagać sobie nawzajem, pomagać ci w zdobyciu tego, czego potrzebujesz, nazwij ich pośrednikiem, z tego powodu istnieją firmy outsourcingowe.

Firma poligraficzna może nie być w stanie zapewnić Ci dokładnych wydruków, których potrzebujesz, ale zna kogoś, kto może, przekazanie projektu jest prostym krokiem. Jest szybszy i bardziej bezpośredni, a co najważniejsze, każdy dostaje to, czego potrzebuje, bez konieczności ponoszenia kosztów ręki lub nogi. System ten stał się tak skuteczny, że zaczęło z niego korzystać coraz więcej branż.

Firmy finansowe zlecają usługi firmom windykacyjnym lub wysoko wykwalifikowanych księgowych, pośredników majątkowych oraz firm oferujących usługi wprowadzania danych. Firmy detaliczne zlecają usługi wielu producentom i dostawcom. Korporacje zlecają pracę specjalistom od reklamy i marketingu, finansom, a nawet prawnikom. Naprawdę stało się to coraz bardziej powszechne, prawie jedna garnka łącząca wszystkich ze wszystkimi, aby osiągnąć cele, których nie można osiągnąć w pojedynkę.

W przeciwieństwie do outsourcingu, offshoring to metoda stosowana w przypadku produkcji produktu lub wykonania zadania w innym kraju. W tym przykładzie firmy znajdują dostawcę w kraju zwykle o niższej sile ekonomicznej, na przykład Polska przekazująca zadania ludziom na Ukrainie Ponieważ gospodarka jest słabsza, nieuchronnie kosztuje to firmę przyjmującą mniej, a sprzedawca również osiąga zyski dzięki kursom walutowym, ma to potencjał, aby połączyć ludzi o wyższym doświadczeniu w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *