Kredyt na mieszkanie – kiedy ta inwestycja jest ryzykowna?

Kupno własnego mieszkania dla wielu osób jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu. Mało kto może bowiem sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Znaczna większość osób kupujących własne M musi posiłkować się kredytem hipotecznym, który później spłacają przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Warto więc bardzo uważnie wybierać zarówno samą nieruchomość, jak i kredyt w banku. W przeciwnym razie będziemy bowiem niezadowoleni z mieszkania, które później i tak będziemy musieli spłacać.

Jeśli interesuje nas mieszkanie Białołęka bądź każda inna lokalizacja w Warszawie i innych miastach, warto uważnie szukać deweloperów, którzy realizują inwestycje mieszkaniowe. Przede wszystkim, musza to być solidne firmy, które mają renomę oraz doświadczenie. Zdarzają się bowiem sytuacje, że klienci kupują mieszkania na etapie dziury w ziemi, a firma deweloperska po otrzymaniu pieniędzy bankrutuje i nie realizuje inwestycji. Takie sytuacje, choć nieustannie nagłaśniane, zdarzają się dosyć często. Jeśli wiec chcemy szybko zamieszkać w naszym własnym mieszkaniu, a jednocześnie mieć pewność, że nie będzie po zakupie żadnego problemu, lepiej kupować te nieruchomości, które już istnieją i są wystawione na sprzedaż.

Warto uważnie sprawdzać mieszkania

Mieszkania przed zakupem należy sprawdzać nie tylko wtedy, gdy chcemy je kupić bezpośrednio od dewelopera, ale również w sytuacji, gdy kupujemy mieszkania z rynku wtórnego. To ważne, gdyż takie mieszkania mogą być obarczone wieloma wadami i usterkami, zarówno fizycznymi, jak i prawnymi. Zdarzają się osoby, które kupują mieszkania z lokatorami lub takie, które są już przedmiotem egzekucji komorniczej. Jeśli ktoś na takie problemowe mieszkanie weźmie kredyt na kilkadziesiąt lat, będzie musiał co miesiąc spłacać ratę w banku, a jednocześnie nie będzie miał możliwości mieszkać w swoich własnych czterech ścianach. Czasem trzeba wielu lat bojów sądowych, aby udało się w końcu uzyskać swoje prawa do mieszkania.

Ostrożnie z kredytem mieszkaniowym

Jeśli chcemy kupić mieszkanie na kredyt, warto bardzo uważnie wybierać także sam kredyt mieszkaniowy, a także mierzyć siły na zamiary. Nawet, jeśli podoba nam się stumetrowe mieszkanie, nie oznacza, że akurat takie musimy sobie kupić. Może się bowiem okazać, że stać nas na mieszkanie o połowę mniejsze. Jeśli bierzemy kredyt, musimy mieć świadomość, że jest to zobowiązanie na wiele lat. Nie możemy sobie pozwolić na spłacanie raty kredytu, która będzie znacznie przewyższała nasze możliwości finansowe. Dobrym rozwiązaniem przed zakupem mieszkania może być skorzystanie z opcji doradcy kredytowego, najlepiej niezależnego, który pomoże w znalezieniu takiego kredytu, który w stu procentach będzie odpowiadał naszym potrzebom oraz możliwościom finansowym. Jeśli jednak decydujemy się na nowe mieszkanie prosto od dewelopera, doradca niekoniecznie będzie potrzebny – wiele sprawdzonych firm deweloperskich oferuje swoim klientom sprawne pośrednictwo w uzyskaniu kredytów na preferencyjnych warunkach.

Szukasz nowego mieszkania na warszawskiej Białołęce? Sprawdź mieszkania na https://miasteczkogreenwood.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *