Mieszkańcy Szczecina stawiają na ogrodzenia łupane. Dlaczego?

Ogrodzenia łupane potrafią być piękne i rustykalne, ale też i nowoczesne. Zapewniają naturalny wygląd całemu krajobrazowi, nic więc dziwnego że coraz częściej można je spotkać na mapie Szczecina. W tym artykule przyjrzymy się zaletom i wadom ogrodzeń tego rodzaju. Następnie możesz sam zdecydować, czy chcesz umieścić go na swoim podwórku.

Ogrodzenia łupane są trwałe i stabilne! Ogrodzenia łupane są praktycznie odporne na nawet najbardziej katastrofalne siły natury. Deszcz, wiatr, śnieg, i letnie upały będą miały niewielki lub żaden wpływ na takie ogrodzenie. Nie gniją. Owady, takie jak termity, mrówki i inne przerażające insekty, nie zakłócają świętości konstrukcji łupanego ogrodzenia. Jeśli martwisz się o ogień, który mógłby odbarwić ogrodzenie, wiedz że na pewno go nie zniszczy.

Ogrodzenia łupane są estetyczne!

Ogrodzenia łupane są piękne, a ich konstrukcja przypomina tworzenie dzieła sztuki. Profesjonaliści, ostrożnie dopasowują ich elementy tak, aby pięknie układały się w jedną całość. Ogrodzenia łupane są wykonane z podstawowych materiałów budowlanych – zwykle z naturalnych materiałów. Często są łatwe do znalezienia i tanie,. Na przykład, jeśli masz nieruchomość wypełnioną skałami i głazami, które wtapiają się w twój istniejący krajobraz, możesz użyć tych kamieni do budowy łupanego ogrodzenia. Możesz także zakupić kamienie różnych typów po różnych kosztach. Są zwykle tańsze niż inne materiały ogrodzeniowe. Kleje można kupić w sklepie z drewnem lub lokalnym centrum budowlany za zaledwie parę groszy.

Ogrodzenia łupane są łatwe w utrzymaniu!

Ponieważ są tak trwałe, ten rodzaj ogrodzenia nie wymaga żadnej konserwacji. Będą wytrzymywać każdą pogodę, o której wspominaliśmy wcześniej. Będą zachowywać swój naturalny wygląd, pomimo tego, jakie dołączymy do nich elementy. Niektóre takie ogrodzenia będą trwać ponad sto lat. Nie musisz również ich malować ani uszczelniać.

Wady?

Łupanych ogrodzeń nie da się łatwo zmienić! Na pewno nie można zmienić na podstawie kaprysu. Jest prawie pewne, że pozostanie w tej samej formie przez cały czas. Nie można ich pomalować, ponieważ farba nie przylega do skał. Dodanie większej ilości elementów do ogrodzenia stworzy niedopasowany wygląd, ponieważ nie będzie tak ubity jak dotychczasowy kamień. Po prostu się to nie połączy. Poza tym dodanie kolejnego elementu do tego ogrodzenia może sprawić, że będzie wyglądać nierównomiernie, co może nawet zrujnować estetykę istniejącej konstrukcji.

Ogrodzenia łupane są trudne do naprawy. Gdy uszkodzenie powstaje w wyniku klęski żywiołowej lub kolizji, kosztowne jest naprawienie lub zastąpienie brakujących elementów. Kamieniarze są drodzy ponieważ wykonują tak specjalistyczną pracę. Tego rodzaju ogrodzenia nie można przenosić bez podjęcia dużego przedsięwzięcia. Trudno jest też ponownie je złożyć. W rzeczywistości rozsądniej byłoby zacząć od nowa niż próbować przywracać kamienie do ich poprzednich pozycji. Próba przeniesienia łupanego ogrodzenia jest logistycznym koszmarem. Niemożliwe jest odtworzenie struktury w nowej lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *