Wiadomości

Materac – ważna rzecz w Twoim życiu. Jak wybrać mądrze?

W łóżku spędzamy nawet jedną trzecią naszego życia! Nic więc dziwnego, że nasze łóżko, materace Andrychów i poduszki mogą mieć znaczący wpływ na stan naszego zdrowia fizycznego! Ale podczas gdy poduszki są często pierwszą rzeczą, którą wymieniamy, jeśli cierpimy z powodu bólu szyi lub pleców, często zaniedbujemy materac.

Wybór odpowiedniego materaca może być nieco zniechęcający. Mogą kosztować majątek i chcesz, aby Twój materac służył przez długi czas. Istnieje również ogromny wybór, co oznacza, że ustalenie, co zapewni Ci najlepszy sen, może być oszałamiające.

Ponieważ materace odgrywają tak ważną rolę w jakości naszego snu, a także w stanie naszej szyi i pleców, przygotowaliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci przebrnąć przez rozmowę o sprzedaży i wybrać odpowiedni materac dla Ciebie.

Jak długo powinien wytrzymać materac?

Zaleca się zwykle zmianę materaca co siedem lat i nie później niż 10 lat. Jednak w rzeczywistości nie jest to tak jasne, jak to. Częstotliwość wymiany materaca będzie zależeć od rodzaju i jakości posiadanego materaca, stopnia jego zużycia (jeśli twoje dzieci będą przychodzić i odbijać się na nim każdego ranka, będzie to miało swoje konsekwencje) oraz od Ciebie i ile zapewnia komfortu i wsparcia.

Co więcej, Twoje potrzeby, jeśli chodzi o materac, również mogą się zmienić. Urazy i wiek mogą zarówno wpłynąć na ilość, jak i rodzaj wsparcia, którego możesz potrzebować, a nowy partner może być znacznie bardziej niespokojnym śpiącym, co sprawia, że Twój dotychczasowy materac nie jest idealny.

Wreszcie, to, jak długo wytrzyma Twój materac, może zależeć od tego, jak dobrze się nim opiekujesz. Wiele materacy jest teraz jednostronnych, co oznacza, że nigdy nie należy ich odwracać (w przeciwieństwie do tego, co wielu z nas uważa za dobrą praktykę), ale regularne obracanie materaca co 6 miesięcy może pomóc w utrzymaniu długowieczności. Zawsze pytaj sprzedawcę o poradę w pielęgnacji.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że zanim zdecydujesz się na nowy materac, nie powinieneś czekać, aż minie 7 lat lub poczujesz sprężynę wbijającą się w żebra. Zamiast tego regularnie poświęć chwilę, aby pomyśleć o jakości swojego snu i o tym, jak się czujesz rano.

• Budzisz się z bólami lub sztywnością stawów?
• Czy czujesz, że w nocy stale dobrze się wysypiasz?
• Śpisz gorzej niż kiedyś?

Oczywiście może być wiele przyczyn złego snu, ale materac może być bardzo ważnym czynnikiem.

Wybór odpowiedniego materaca

Nie spiesz się z tym procesem. Będziesz musiał zadać sprzedawcy szereg pytań, takich jak działanie materaca pod względem alergii, ciepła, oddychalności, trwałości, ruchu, poziomu wsparcia i komfortu. Innym ważnym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę, jest to, jak śpisz, ponieważ ma to wpływ na to, ile potrzebujesz wsparcia i jaki rodzaj materaca powinieneś wybrać. Oczywiście, prawdopodobnie zwykle śpisz na plecach, boku lub z przodu, lub kombinacją tych.

Materace miękkie nie zawsze zapewniają równomierne i stałe podparcie, a materace bardzo twarde mogą być niewygodne, dlatego warto rozważyć wybór materaca o średniej twardości, który powinien zapewniać zarówno podparcie, jak i potrzebny komfort.

Opracowano wspólnie z portalem https://www.dbamokregoslup.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *