Masz w domu luksusową pościel? Nie ryzykuj!

Czyszczenie punktowe to najlepsze podejście do zwalczania trudnych plam – w przypadku pościeli. Spróbuj zmoczyć plamę wilgotną ściereczką i ekologicznymi roztworami czyszczącymi. Jeśli to się nie powiedzie, pozwól profesjonalnej firmie sprzątającej wykonać dla ciebie ciężką pracę, ponieważ zbyt łatwo jest pogorszyć plamy, a prześcieradło jedwabne i inne luksusowe przykłady pościeli są zbyt drogie i ekskluzywne, by tak ryzykować.

Wiele produktów do pielęgnacji twarzy i skóry zawiera składniki, które powodują przebarwienia pościeli, co pomaga również ostrożnie dobierać kosmetyki. Podejmowanie środków ostrożności w celu zapobiegania plamom jest równie ważne, jak zrozumienie właściwego sposobu ich usuwania.

Jak suszyć pościel?

Ważne jest, aby zawsze czytać etykietę, aby sprawdzić, czy suszenie w suszarce jest odpowiednie. Zwykle zaleca się niskie wirowanie. Świetną wskazówką jest zdjęcie pościeli z maszyny przed całkowitym wyschnięciem. Następnie powieś je do całkowitego wyschnięcia na powietrzu – zapobiegnie to powstawaniu zmarszczek i pleśni.

Otwieranie każdego prześcieradła lub poszwy na kołdrę, potrząsanie przed suchym powieszeniem, a następnie składanie ich starannie przed schowaniem pomaga również zminimalizować zagniecenia. Pamiętaj, że długie suszenie w bezpośrednim świetle słonecznym może powodować blaknięcie kolorowej pościeli.

Prasowanie pościeli

Zwalczanie-os-szerszeniPrasowanie ma znaczący wpływ na wygląd pościeli, przywracając gładkość i połysk, które włókna tracą po praniu. Chodzi przede wszystkim o utrzymanie odpowiedniej temperatury, ponieważ różne materiały wymagają różnej obróbki cieplnej. Na przykład bawełna dobrze reaguje na temperaturę od ciepłej do gorącej, podczas gdy naturalnie marszcząca się pościel potrzebuje wysokiej temperatury i jest łatwiej prasować, gdy jest lekko wilgotna. Jedwab oczywiście wymaga bardzo małej ilości ciepła.

W przypadku pościeli z delikatnym haftem lub ozdobą najlepiej prasować na odwrotnej stronie i nie zapomnij o odrobinie zapachowej wody lnianej, która ułatwia prasowanie i świetnie pachnie.

Jak przechowywać pościel?

Przechowywanie jest kolejną krytyczną częścią procesu pielęgnacji i konserwacji. Złotą zasadą jest trzymanie pościeli płasko złożonej w suchym, dobrze wentylowanym otoczeniu i z dala od bezpośredniego światła słonecznego – chłodna szuflada lub szafa jest idealna.

Ponieważ oddychanie włókien pościelowych jest niezwykle ważne, plastikowe pojemniki do przechowywania nie są dobrym pomysłem, ponieważ mogą zatrzymywać wilgoć. Podszewka szuflad i półek z wysokiej jakości bibuły i pachnących saszetek pomaga przeciwdziałać wilgoci i utrzymuje świeży zapach pościeli. Uważaj na wszelkie dziury, ponieważ jest to wskaźnik pluskiew i sugeruje, że musisz zmienić miejsce przechowywania.

Nadmierne czyszczenie może być szkodliwe dla luksusowych kołder i należy go unikać, jeśli nie jest to konieczne. Proste kroki, takie jak wietrzenie na zewnątrz, pomagają wyeliminować nieprzyjemne zapachy i wilgoć, a także codzienne potrząsanie w celu stworzenia korzystnego ruchu powietrza w kołdrach wypełnionych piórami i puchem, pomogą utrzymać kołdrę w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *