Masz niespłacony kredyt w banku, a potrzebujesz pieniędzy? Gdzie w Szczecinie szukać pomocy?

Niespłacone kredyty czy zadłużenia w firmach pożyczkowych są prawdziwą zmorą wielu polskich kredytobiorców. Niestety, najczęściej przyczyna takich kłopotów finansowych są błędnie podejmowane decyzje kredytowe. Zadłużamy się ponad miarę, a wnioskując o kredyt raczej nie myślimy, czy faktycznie będziemy w stanie przez kilka czy kilkanaście lat regularnie spłacać raty. Stąd właśnie się biorą przeterminowane płatności.

Mieszkasz w Szczecinie i szukasz sposobów wyjścia z zadłużenia? Wszystko zależy od tego, jak długo nie spłacasz kredytu, czy zostałeś wpisany do jakiejkolwiek bazy dłużników oraz czy sprawa trafiła już do windykacji zewnętrznej. W najlepszej sytuacji są osoby, które nie spłaciły jednej czy dwóch rat, a więc sprawa jest świeża. Wtedy warto wybrać się do oddziału banku, w którym mamy kredyt i spróbować negocjować rozłożenie zadłużenia na większą liczbę rat lub inne formy polubownego rozwiązania sprawy. Lepiej od razu zadziałać, gdyż chowanie głowy w piasek i nieodbieranie telefonów z banku może spowodować dodatkowe problemy.

Doradca pomoże w kłopotach ze spłatą

Mieszkańcy Szczecina mają też sporo możliwości, jeśli chodzi o korzystanie z usług doradców kredytowych. To profesjonaliści, którzy mają wielkie doświadczenie w pomaganiu w problemach finansowych oraz w doradzaniu w dobrych decyzjach kredytowych. Doradztwo kredytowe Tomasz Wostal to świetny pomysł, jeśli mamy zadłużenie, a chcemy wziąć kolejny kredyt, gdyż jest on nam po prostu niezbędny. W takiej sytuacji doradca zapewne zaleci wzięcie kredytu konsolidacyjnego, który łączy wszystkie raty zadłużenia, a jednocześnie umożliwia dobranie jeszcze pewnej ilości kapitału. Dzięki temu nie tylko będziemy co miesiąc płacić niższą ratę, ale równiecześnie będziemy mieć pod ręką dodatkową gotówkę. Trzeba jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny jest tylko dla tych osób, które jeszcze nie mają żadnego zajęcia egzekucyjnego ani postępowania sądowego w sprawie spłaty zaległości. Jeśli trafimy do Krajowego Rejestru Długów, raczej będziemy musieli pożegnać się z szansą na jakikolwiek kredyt w banku.

Ostrożnie z kolejnymi kredytami

Jeśli masz już jakieś spłacone zadłużenia, powinieneś zachować daleko idącą ostrożność w dalszym sięganiu po kredyty czy pożyczki. Szczególnie niebezpieczne w tej sytuacji mogą być pożyczki chwilówki, które bardzo łatwo dostać, a trudno spłacić, jeśli już w momencie wnioskowania mamy problemy ze spłatą aktualnych zobowiązań. Każda decyzja kredytowa czy pożyczkowa powinna być podejmowana z rozwagą i ostrożnością. Trzeba mierzyć siły na zamiary i sięgać jedynie po takie zobowiązania, które na sto procent będziemy w stanie terminowo spłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *