Masaż brzuszka z Johnson’s Baby

Delikatny, pełen miłości dotyk matki pozwala nawiązać niesamowitą więź już od pierwszych dni życia małego człowieka. Kontakt fizyczny jest jednym z elementów wychowania i pielęgnacji, a masaż noworodka spełnia jeszcze więcej funkcji.

Masaż niemowlaka – korzyści i funkcje

Gdy inne metody zawodzą masaż pozwala dziecku zasnąć i zrelaksować się po całym dniu pełnym wrażeń. Dzięki regularnym masażom wpływamy na prawidłowy rozwój malucha, wzmacniamy zdolność postrzegania odczuć w ciele, wspomagamy koordynację ruchową. Delikatny masaż z użyciem oliwki Johnson’s Baby – https://www.johnsonsbaby.com.pl/ – poprawia ukrwienie skóry, wzmacnia mięśnie i likwiduje wszelkie napięcia w ciele. Chociaż może wydawać się to nieprawdopodobne masaż wpływa pozytywnie na odporność dziecka, pobudza oddychanie i obniża poziom stresu. Jeśli dziecko cierpi na bóle brzuszka masaż jest jedną z najskuteczniejszych metod niefarmakologicznego leczenia przykrych dolegliwości i co ważne – nie potrzeba żadnych specjalnych zdolności, wystarczy znać podstawy masażu, by pomóc maluszkowi pokonać ból.
Ból brzuszka to jedna z najczęstszych dolegliwości, na które cierpią dzieci na całym świecie. W pierwszych miesiącach życia dzieci płaczą, podkulają nóżki, bo kolki są nie do zniesienia, a matki często nie potrafią sobie z nimi poradzić. W Azji te pierwsze trzy miesiące życia z kolką nazywa się “Koszmarem stu dni”. Czy twoje dziecko też właśnie przez to przechodzi? Poznaj zasady masażu z Johnson’s Baby i uwolnij swojego malucha od bólu.

Jak masować brzuszek noworodka?

Na początku zadbaj o przyjazną atmosferę. Dziecko do masażu powinno być rozebrane, pamiętaj więc by w pokoju było ciepło, by światło nie świeciło dziecku w oczy, można dodatkowo puścić w tle jakąś przyjemną muzykę. Stwórz swojemu maluszkowi takie warunki w jakich sama chciałabyś być masowana. Pamiętaj by mieć ciepłe dłonie, by się nie spieszyć i nie wykonywać ruchów, które mogą być nieprzyjemne dla malca. Obserwuj reakcję na dotyk, rozluźnij się i wczuj w swoją rolę. Jeśli czujesz się zbyt zmęczona lepiej odpuścić na dzień czy dwa, masaż przecież ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Masaż brzuszka niemowlaka warto zacząć od delikatnego głaskania zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ważne jest by nie odrywać dłoni od skóry, zakreślać koła, żonglować dłońmi, masować na przemian to jedną to drugą. Taki masaż brzuszka stymuluje narządy wewnętrzne i wspomaga trawienie.

Teraz wiesz już dlaczego dzieci na całym świecie chcą być przytulane, noszone, głaskane, kołysane? Bo dzięki temu czują się bezpieczne, kochane i nie dokuczają im bóle brzuszka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *